אדר' אסנת ברנדס ברש היא מהנדסת המועצה


אדריכלית אסנת ברנדס - ברש היא מהנדסת המועצה המקומית קרית טבעון. אסנת החליפה את מריוס ראפ שסיים לאחרונה את תפקידו ברשות לאחר כשמונה שנים בתפקיד.
תהליך המיון המורכב כלל מספר שלבים שבסופם הגיעו שישה מועמדים לשלב ועדת המכרזים, ובה נבחרה אסנת פה אחד כמתאימה ביותר להוביל את המחלקה כמהנדסת הרשות המקומית ומהנדסת הוועדה המקומית קרית טבעון.
אדר' אסנת ברנדס ברש גדלה והתחנכה בקרית טבעון - בוגרת אורט גרינברג. היכרותה המעמיקה עם היישוב, מאפייניו וצרכיו תשרת אותה בתפקידה הכולל מרכיבים של קידום תכניות בינוי עיר, פיתוח מבני הציבור ביישוב, וקידום החזון האסטרטגי של היישוב הנגזר מרוח ראש המועצה הנבחר ותכנית המתאר המתאשרת.
אסנת הינה אדריכלית רשויה, בוגרת הטכניון בהצטיינות, עבדה במשך קרוב לעשור במשרדי אדריכלות מהגדולים בארץ, שם התנסתה בתכנון מבני ציבור, מגורים, תעסוקה ומסחר בקני מידה שונים ומגוונים. כמו כן בשנים האחרונות ניהלה מחלקת תכנון עיר במשרד פרטי, במסגרתו קידמה ואישרה עשרות תכניות גדולות ומורכבות מול ועדות מחוזיות, ותמ"ל ומועצה ארצית לתכנון ובניה. 

ראש המועצה עידו גרינבלום: "בחרנו את אסנת ברנדס ברש מתוך כמות משמעותית של מועמדים טובים. אסנת היא רצינית, אחראית, יסודית ובעלת חזון, כמו כן היא שולטת בנושא התכנון ואני בטוח שבעזרתה ובעזרת צוות העובדים במועצה נמשיך להצעיד את היישוב קדימה".
מהנדסת המועצה, אסנת ברנדס ברש: "קרית-טבעון הינה יישוב פרברי בעל אופי קהילתי מובהק, החובק איכויות ייחודיות שנדרש לשמר ולהדגיש, כמו גם פוטנציאלים גדולים כגון פיתוח רצועת הקישון, חיזוק ועיבוי המרכזים המסחריים הקיימים, הקמת אזור תעסוקה חדש, התחדשות עירונית ועוד. בתוך כל אלה נדרש לגבש אסטרטגיה לטיפול במבני הציבור המתיישנים של היישוב תוך שימור הקיים בעל הערך ההיסטורי, כמו גם עיבוי כנדרש להיקף האוכלוסייה וצרכים נוספים. טבעון יכולה וצריכה לשמר את אופייה כיישוב בעל זיקה חזקה לנוף הקרוב והרחוק השזור בו, ולחזק את מגוון האפשרויות לשבילי טיול, נקודות תצפית, וקשרים שונים אל הנוף. "

צילום: שגיא אהרון