צוות עובדי המועצה ומתנדבים פעלו בנחישות למניעת התפשטות השריפה במורדות הכרמל לכיוון קרית טבעון


שריפת חורש פרצה ביום שני (1.6.20) במורדות יערות הכרמל, מול קרית חרושת. על מנת למנוע את התפשטותה לכיוון קרית טבעון בשטח נערכו כוחות הפיקוח והביטחון של המועצה, כמו גם מתנדבי כב"א מהרשות. הם התמקמו בקרית חרושת, תצפתו על האזור ועקבו אחר המתרחש כדי להיות ערוכים לפעולה, במידה והרוחות יובילו את הלהבות לכיוון היישוב.
לדברי קב"ט המועצה אלי זיו כוחות כב"א פעלו שעות רבות בשטח בהם 34 צוותי כיבוי ו-10 מטוסי כיבוי, עד להשגת  שליטה מלאה  באירוע. חפ"ק (חדר פיקוד) כב"א וניידות היו באזור כל הלילה בכוננות, כמו כן עובדי הרשות ומתנדבים היו בתצפיות ובקשר עם הכוחות בשטח.

ראש המועצה עידו גרינבלום: "תודה לכל הגורמים שפעלו בשטח ועבדו במרץ על מנת לסיים את האירוע במינימום נזקים תוך דאגה מרכזית לשמירה על חיי אדם.  אנו נמשיך לפעול באחריות ובנחישות  בכל נושא המוגנות מאש והשמירה על ביטחון התושבים".

 

חשוב להזכיר  לכלל התושבים ביישוב ולאלה  הגרים בסמיכות ליער במיוחד: הקיץ כבר כאן! נקו את החצרות, דאגו למעברים רחבים, נקו  צמחייה, גרוטאות ופסולת. בכך אתם מסייעים  לצוותי הכיבוי,  במידה ואלה חלילה יצטרכו לפעול באזור. בכל מקרה או חשד לשריפה להתקשר למוקד כיבוי אש בטלפון 102 ו/או למשטרה במוקד 100".