ביקור מוצלח של שר הרווחה איציק שמולי בקרית טבעון


ביקור מוצלח של שר הרווחה איציק שמולי בקרית טבעון
השר שמולי: "אני שמח לבשר שהיכן שאפשר לסייע נעשה זאת"

 

השבוע (שלישי) נערך במועצת קרית טבעון ביקור של שר העבודה, הרווחה  והשירותים החברתיים איציק שמולי וצוות משרדו.
באירוע החגיגי השתתפו: ראש המועצה עידו גרינבלום, מנכ"ל המועצה יריב אביטל,  מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים תמי בן חמו, הצוותים המקצועיים ואחרים.

במסגרת הביקור הוצגה בפני השר וצוותו העשייה הנרחבת של המועצה והמחלקה לשירותים חברתיים לטובת האוכלוסיות המוחלשות ביישוב, פעילויות כמו: הכנת תכניות להפגת הבדידות, הובלת שפע מסגרות ביתיות ושירותים בקהילה, התנדבות של מבוגרים ובני נוער בחלוקת מזון, טלפונים לחולים ולמבודדים, הקמת קוים חמים, חלוקת עוגות לאזרחים ותיקים, פתרונות דיגיטליים  למשפחות ולבודדים, מענים לאלימות במשפחה וילדים סיכון ועוד...
במקביל לעשייה הענפה הוצגו גם האתגרים המורכבים שיש לרשות  המקומית במתן מענה בשגרה כבחירום ובמיוחד בעקבות מגפת הקורונה, התכנית להקמת "מרכז תנופות" – פיתוח מענה  מקומי לאנשים עם מוגבלויות, הצורך בשיפוץ מרכז שלהב"ת, נחיצות בניית מעון יום בשכונת החדשה "בצל אורנים", הדחיפות בהקצאת מבנה עבור המחלקה לשירותים חברתיים ולא פחות חשוב, ההשלכות של תקציבים מצומצמים לרשות במעמד סוציואקונומי גבוה (8).
בהמשך הערב, השר התארח גם במרכז שלהב"ת שם הכיר מקרוב את הפעילות הרחבה למען האזרחים הוותיקים ביישוב, שיחק פינג פונג עם באי המקום והתרשם מאוד מהמרכז, מהפעילות ומהרמה המקצועית של צוותי העבודה.
השר הביע שביעות רצון מביקורו בקרית טבעון, שיבח את ראש המועצה עידו גרינבלום ואת הצוותים על רמת השירותים לתושב ועל העשייה המקצועית.

 

 

ראש המועצה עידו גרינבלום: "אני מודה לשר על הביקור. שר העבודה, הרווחה  והשירותים החברתיים איציק שמולי הוא אחד השרים שעושים ומשקיעים עבור תושבי מדינת ישראל ואני מעריך מאד את העשייה שלו. אני גם מאד מקווה שהביקור יניב פירות ונזכה גם אנחנו לתקציבים עבור תושבי קרית טבעון".


השר איציק שמולי: "הגענו לקרית טבעון על מנת למצוא פתרונות ולתת לכם מענה לצרכים שעלו. אני שמח לבשר שהיכן שאפשר לסייע נעשה זאת – מעון יום לשכונה החדשה "בצל אורנים", סיוע לאוכלוסייה הוותיקה, סלים גמישים וככול שיש צרכים תציפו למעלה ואנו נבחן זאת בחיוב.
לצוות המחלקה, תודה גדולה על כל מה שאתן עושות באופן קבוע ותודה על ההירתמות במיוחד החל מחודש מרץ כאשר פרצה מגפת הקורונה ולהרבה מאד משפחות  הקרקע נשמטה מתחת לרגליים".