המועצה פתחה שירות חדש לבני משפחה המטפלים באזרחים ותיקים


המועצה פתחה שירות חדש וייחודי לבני משפחה המטפלים באזרחים ותיקים

השבוע  נערך טקס חגיגי ומרגש לפתיחת שירות חדש במועצה, שכול כולו נועד לתת מענה לבני המשפחה המטפלים באזרחים ותיקים. האירוע נערך באולם שלהב"ת, במעמד ראש המועצה עידו גרינבלום ובהשתתפות מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים תמי בן חמו,  עו"ס בני משפחה מטפלים נגה טלטש בצלאלי, צוות המדור לאזרחים ותיקים במועצה, בני משפחה, אורחים ועוד.
במסגרת האירוע הוצג השירות החדש לנוכחים והוסבר כי המטרה המרכזית היא להכיר בבני המשפחה המטפלים כמערכת התומכת באזרחים הוותיקים וככאלה - כלקוחות נוספים ומשמעותיים של המחלקה לשירותים חברתיים וזאת לשם מתן מענה לצרכיהם כמטפלים בתחומים של מידע, ייעוץ, תיאום טיפול, הפגה.
עוד צוין כי השירות החדש יצמצם את הפער בין הצרכים לתמיכה ולסיוע הנדרשים למטפלים העיקריים, לבין מערכת השירותים הקיימת המיועדת למטרה זו. כמו כן השירות ייתן מענה לקשיים הפיזיים והרגשיים המשפיעים לרעה על בריאותם של בני המשפחה, על פגיעה בתפקודם החברתי ויקל על העומס הרגשי.
בחלק האמנותי של האירוע נערך מופע פלייבק  מרגש ומצחיק  בשם:  "מי מטפל במטפל?", אשר הציג בצורה הומוריסטית מצבים שונים עמם מתמודדים בני המשפחה המטפלים.
ראש המועצה עידו גרינבלום: "אנו גאים להרחיב את מערך השירותים והמענים שלנו לטובת תושבי קרית טבעון בכלל ולטובת האזרחים הוותיקים ומשפחותיהם בפרט. אנחנו בעיצומה של תנופת עשייה, המובלת על ידי המחלקה לשירותים חברתיים ויוצרת מענים, פתרונות ויוזמות לטובת כולם.  השירות החדש  הוא חלק מהמענים ההולכים וגדלים שלנו וכחלק מהתפיסה אותה אנחנו מובילים כיישוב תומך ומכיל".

תמי בן חמו: "אנו כאן ממשיכים בעשייה הנרחבת בתחום מתן המענה מקיף לאזרחים הוותיקים ולבני משפחתם  ומזמינה אתכם לפנות אלינו בכל קושי, צורך או שאלה".

נגה טלטש בצלאלי: "כמו הערב הזה, שהתקיים במסגרת השירות לבני משפחה מטפלים, אנו מתכננים עוד פעילות רבות- בשבוע הבא תיפתח קבוצה תמיכה לבני זוג, באפריל תיפתח קבוצה לילדים המטפלים בהוריהם, טיול הפוגה והתאווררות בסוף מרץ, מרכז למיצוי זכויות שיפתח כבר בחודש הבא, הרצאות, סדנאות ועוד ועוד.. נשמח לחשיבה משותפת יחד עם בני המשפחה מה יכול להקל עליהם, לעטוף אותם ויחד נעניק להם את המענה הטוב ביותר".

עוד פרטים: עו"ס בני משפחה מטפלים נגה טלטש בצלאלי בטלפון – 04-9537179
או במייל:
os4@kiryat-tivon.muni.il