קרית טבעון ציינה את יום השואה הבינלאומי


קרית טבעון ציינה את יום השואה הבינלאומי

בהצגת "תאטרון עדות" בהשתתפות שורדי שואה תושבי היישוב ותלמידי חטיבת אורט גרינברג  ובטקס מרגש בבית האבות "נוף הדר טבעון"

קרית טבעון ציינה השבוע את יום השואה הבינלאומי ואת יום השנה ה־75 לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ־בירקנאו, בשני אירועים מרכזיים במעמד ראש המועצה עידו גרינבלום.  הראשון הינו הפקה מרגשת על סיפור הישרדותם ותקומתם של שורדי שואה ובני הדור השני תושבי קרית טבעון ובמסגרת פרויקט "תיאטרון עדות – לספר כדי לחיות" - מיזם שהמועצה בחרה להשקיע בו בשיתוף עם ארגון ג'וינט ישראל – אשל (לתכנון ולפיתוח שירותים חברתיים למען האזרחים הוותיקים בישראל), עמותת "תיאטרון עדות" (לקידום, פיתוח והפצה  של תכניות המפגישות ניצולי שואה עם דור שני וצעירים, בתהליך של טיפול בהבעה, יצירה ובדרמה-תרפיה) וועדת התביעות.

ההצגה שנערכה ביום שני מהווה את שיא הפרויקט והיא תמצית תיעוד הזיכרונות שנאספו במפגשים  בין דוריים לאורך השנה - בין ניצולי שואה תושבי הקריה או בני הדור השני, לבין בני נוער - תלמידי שכבת ח' בחטיבת הביניים אורט גרינברג. הפרויקט מתקיים במסגרת שיתוף פעולה בין המחלקה לשירותים חברתיים,  מחלקת החינוך ובית ספר אורט גרינברג ובהובלת צמד הבמאים והיוצרים, עירית ועזרא דגן.

האירוע השני היה טקס מכובד ומרגש שנערך בבית אבות "הדר נוף טבעון"  במעמד ראש המועצה עידו גרינבלום, נצ"מ קובי קרני, מפקד גזרת טבעון במשטרה פקד אביעד כהן,  מפקד כיבוי אש בקרית טבעון ישראל גירון, תושבים, חיילים, תלמידים וחניכים בתנועת הצופים של המשטרה.
ראש המועצה עידו גרינבלום: "אני גאה בתושבי היישוב על ציון יום השואה הבינלאומי. היום הזה, צריך להוות עבורנו דגל מתמיד – הכוח נמצא בידינו. בידי בני האדם. בני האדם הם שגרמו לשואה והם גם אלו שהמציאו את הפניצילין. בני האדם כתבו את תורת הגזע הנאצית ואת מיין קמפף, והם גם אלו שכתבו את פו הדוב. עלינו לבחור בפניצילין, בפו הדוב, בחופש בני האדם, בערכי שוויון, אחווה, באור ובטוב".

מנהלת מחלקת החינוך גילה דינר: "המפגש בין שלושת הדורות במשך מספר חודשים הוא חלקו של תהליך חוויתי ומרגש שעברו הן המבוגרים והן הילדים. שיאו של התהליך – המחזת סיפורי השורדים והדור השני להצגה מיוחדת ואותנטית, הביאה את סיפורי השואה לרמות גבוהות של התרגשות ותובנות של המשתתפים והצופים. זכיתי להיות חלק מהפרויקט החינוכי ערכי הזה ואני מודה על ההזדמנות. תודה לראש המועצה שהשכיל לתמוך בפעילות, לכל השותפים ובעיקר – לילדים המופלאים שעברו חוויה מטלטלת בגבורה ובהתגייסות טוטאלית".