לאור ההצלחה, נפתח קורס נוסף לאילוף כלבים לילדים בעלי צרכים מיוחדים


לאור ההצלחה, נפתח קורס נוסף לאילוף כלבים לילדים בעלי צרכים מיוחדים
היתרונות של הקורס הוא היכולת ליצור פעילות המשלבת הנאה ויציאה מהשגרה ומאפשרת העצמת היכולות של הילדים, קבלת אהבה ונתינה ללא תנאי. הקורס כבר התחיל ונותרו עוד 2 מקומות בכל קבוצה


המחלקה לשירותים חברתיים בקרית טבעון בשיתוף עם מרכז "ענפים" של רשת המתנ"סים פתחו קורס נוסף לאילוף כלבים המיועד לילדים עם צרכים מיוחדים בהם: ילדים עם הפרעות קשב, אוטיזם, קשיים רגשיים והתנהגותיים ועוד.
ילדים בגילאי בית הספר היסודי מגיעים למפגש שבועי אותו מנחים שני אנשי מקצוע מתחום הכלבנות הטיפולית ואשר להם ניסיון בעבודה עם ילדים עם צרכים מיוחדים, אליהם מצטרפים שלושה כלבים מאולפים. הילדים לומדים להכיר את הכלבים, מרחיבים את הדעת בכל הקשור לחיי הכלב ורוכשים ניסיון ומיומנויות באילוף ומתן פקודות לכלבים.


רכזת תחום שיקום, טניה פרקש: "החיבור לכלב הוא שיטת טיפול יעילה מאד בשל היכולת המצוינת של הכלב לתקשר, לעורר תגובות ולהסיר מחסומים אצל בני האדם ובמיוחד אצל ילדים. הקשר עם הכלב יכול לחזק את הביטחון העצמי אצל הילדים, לסייע בהתמודדות עם הפחדים, לשפר את יכולת הקשב והריכוז, לשפר קואורדינציה ועוד. היתרונות של הקורס הוא היכולת ליצור פעילות המשלבת הנאה ויציאה מהשגרה ומאפשרת העצמת היכולות של הילדים, קבלת אהבה ונתינה ללא תנאי". 
בין התכנים שיועברו: כיצד כלבים חושבים, אילוף כלבים למשימות שונות וטריקים, התנסות בספורט כלבני, אילוף כלבים למטרת עזרה לבעלי צרכים מיוחדים ועוד..."


הקורס כבר התחיל ונותרו עוד 2 מקומות בכל קבוצה, ימי א' בשעה 17:30 במרכז "ענפים" (רח' אלונים 44 א'). עלות חודשית – 260  ₪