נערכה סדנת O.D.T להכשרת הצוותים הטיפוליים


נערכה סדנת O.D.T להכשרת הצוותים הטיפוליים ברשות בשעת חירום
סדנת O.D.T משפרת את  מיומנויות העבודה בצוות, קבלת החלטות, עבודה תחת תנאי לחץ, מיומנויות קבוצתיות, תקשורת ומסוגלות תפקודית


בשבוע שעבר התקיימה סדנת ( O.D.T  (outdoor  training - הכשרה לשעת חירום לצוותים הטיפוליים במועצת קרית טבעון ביניהם:  צוות המחלקה לשירותים חברתיים, העובדים בעמותת שלהב"ת ואנשי מקצוע המתנדבים ברשות.
בהכשרה תרגלו:  עבודה בצוות, קבלת החלטות, חשיבה מחוץ לקופסא, עמידה במצבי לחץ ובמצבים חדשים, תקשורת, שיתופי פעולה והובלה תוך כדי ביצוע פעילויות חווייתיות מאתגרות.
שיטת ( O.D.T  (outdoor  training מתבססת על התיאוריה של הפסיכולוגיה החיובית ומחזקת את יכולת המשתתפים לשיתוף פעולה, תקשורת, קבלת החלטות והיכולת להתמודד עם מצבים חדשים.
ההשתלמות הינה חלק מההכשרות לשעת חירום  לצוותים מקצועיים ולמתנדבים ותתקיים בשנית ביום ראשון 21.10 בשעות 16:00-18:00 גם עבור תושבים ומתנדבים אחרים המעוניינים לסייע, או תושבים המעוניינים לקבל כלים להתמודדות בשעת חירום.
מנהלת היחידה להתנדבות אילנית רף: "הסדנה חווייתית, מהנה ומגבשת ומדגימה את כוחה של הקהילה והקבוצה ואת יכולותיו של הפרט. היא מיועדת לכל גיל ומתרחשת תחת כיפת השמים. הפעילות בנויה כרצף של משימות ואתגרים בהם נדרשים המשתתפים חווים למידה המובילה את הקבוצה מגבולות היכולת המוכרים לה אל עבר התנסויות חדשות המאפשרות את הרחבת תחושת המסוגלות בזמן הסדנא ובעיקר בחיים הפרטים והמקצועיים של אחד ואחת מהמשתתפים. הלמידה מהווה מיקרו-קוסמוס חברתי ומתפקדת כמעבדה המדמה את חיי היום יום.
אני ממליצה לכל תושבת אשר מעוניין לקבל כלים להתמודדות בשעת חירום ולסייע בשכונתו ולקהילה להגיע ולהתנסות וגם להיות חלק ממערך המתנדבים שלנו"
תושבים אשר רוצים להצטרף למערך ההתנדבות במועצה מוזמנים להגיע למפגש. למעוניינים להירשם יש לכתוב בדואר אלקטרוני  לאילנית רף 
elanit@kiryat-tivon.muni.il  ולציין שם מלא, כתובת וטלפון.
בנוסף, אנשי מקצוע ותושבים מוזמנים להירשם להתנדבות בשעת חירום באתר המועצה בלשונית: "בואו להתנדב".