טיפול זוגי במחיר מופחת ושירות חדש בתחנה


טיפול זוגי  במחיר מופחת בתחנה לטיפול זוגי ומשפחתי בקרית טבעון.
שירות חדש בתחנה - מתן מענה פרטני ומשפחתי לקהילת הלהט"ב

 

התחנה לטיפול זוגי ומשפחתי בקרית טבעון השייכת למחלקה לשירותים חברתיים במועצה מאפשרת לכל תושבי קרית טבעון לקבל טיפולים משפחתיים זוגיים ופרטניים בעלויות מוזלות.

מהו טיפול זוגי :

טיפול זוגי הינו טיפול אשר נועד לפתור קונפליקטים בקשר הזוגי אשר בני הזוג אינם מסוגלים לפתור בעצמם. הוא מתקיים בהשתתפות שני בני הזוג ביחד ולעיתים לחוד בהנחיית מטפל זוגי מוסמך (בדרך כלל פסיכולוג או עובד סוציאלי) תוך כדי שיחה על מחשבותיהם ותחושותיהם. מטרת הטיפול הינה לאפשר לבני הזוג להבין ולהכיר באופן טוב יותר את עצמם ואת בן הזוג שלהם. כל זאת כדי להחליט האם הם צריכים ורוצים לבצע שינויים בקשר הזוגי ולסייע להם לבצע את אותם שינויים העשויים להוביל להמשך הקשר הזוגי או לפרידה תוך ליווי מקצועי של המטפל במהלך הפרידה. טיפול זוגי מיועד לכל זוג באשר הוא: זוגות נשואים, זוגות החיים יחד ללא נישואין, זוגות חד מיניים וכמובן זוגות הנשואים נישואין שניים.

למי כדאי לפנות לטיפול זוגי

פנייה לטיפול זוגי מגיעה בדרך כלל בעקבות בעיות "נורמטיביות" שאותם בני זוג אינם מצליחים לפתור ללא עזרה ולכן הם פונים לטיפול כדי לקבל את העזרה שהם זקוקים לה. לעיתים הפניה נעשית בעקבות חוסר סיפוק ותסכול מתמשכים של אחד או שני בני הזוג, במקרים אחרים פונים לטיפול מפני שהבעיות שצצות מכסות דברים אחרים מתחת לפני השטח שאיתם קשה להתמודד לבד. ישנם זוגות הפונים לטיפול בעקבות או תוך כדי משבר כגון התגלות בגידה או רומן של אחד מבני הזוג, מחלה של אחד מבני הזוג או אבדן משמעותי של אדם יקר.

מסיבות שונות זוגות רבים נוטים להמעיט בערכן של הבעיות בקשר הזוגי שלהם. הקשר האינטימי בין בני הזוג בדרך כלל בעל חשיבות רבה ולכן כשיש פגיעה משמעותית באינטימיות שבין בני הזוג רצוי לטפל בבעיה זו ולא להזניחה. חלק מהאנשים תופס את הפנייה למטפל לטיפול ככישלון אישי ולכן דוחים את הפניה לטיפול זוגי עד לרגע האחרון כשמרגישים שאי אפשר יותר אולם במצב זה הנזקים שנוצרו קשים יותר והקושי בטיפול בהם גדול בהרבה. ישנם כאלו החשים מבוכה מפני החשיפה וקושי להתעמת עם הבעיות באופן גלוי ורשמי. חלקם מסבירים לעצמם את ההימנעות מפניה לטיפול בכך שבעיותיהם אינן רציניות ולכן אינן צריכות טיפול.

קהילת הלהט"ב

התחנה לטיפול זוגי ומשפחתי בקרית טבעון מאפשרת טיפולים משפחתיים זוגיים ופרטניים בעלויות מוזלות לקהילת הלהט"ב ביישוב, סביב גיבוש הזהות העצמית והמגדרית, "יציאה מהארון", התמודדות משפחתית וסביבתית בתהליך.

אם אתם חשים כי יש לכם בעיות זוגיות שאינכם מצליחים לפתור אותן בכוחות עצמכם, מומלץ לבחון את אופציית הפנייה לטיפול זוגי כדי להעניק לעצמכם את הסיכוי הגדול ביותר להצלחת הקשר.
התחנה ממוקמת במרכז ענפים ברחוב אלונים 44 בטבעון . הטיפולים בתחנה ניתנים ע"י צוות מטפלים מיומן – עו"סים ופסיכותרפיסטים המתמחים בטיפול זוגי ומשפחתי.

תושבי טבעון המעוניינים בפרטים נוספים מוזמנים לפנות לטלפון :0523415524