נערכים לאירוע השיא: ההצגה "לספר כדי לחיות"


נערכים לאירוע השיא: ההצגה "לספר כדי לחיות" – תאטרון עדות
עינת לייבה – רווה: "הנה הגיע הרגע ואנו במחלקה לשירותים חברתיים סופרים את הימים ומתכוננים במרץ רב, יחד עם שותפינו במחלקת החינוך ובעמותת "תיאטרון עדות", לעליית הסיפורים של הניצולים ונציגי הדור השני לקדמת הבמה"

התרגשות רבה נרשמה בימים אלו בקרב משתתפי פרויקט "תאטרון עדות", במסגרת ההכנות האחרונות להצגת הבכורה: "לספר כדי לחיות",  יום רביעי, 8 בנובמבר, 2017  באולם זוהר בקרית טבעון. משתתפי הפרויקט עסוקים בחזרות אחרונות במטרה להכין עצמם לעלייה על הבמה, שם תלמידי חטיבת הביניים אורט גרינברג יציגו את סיפוריהם של ניצולי השואה והדור השני. 
שיא הפרויקט הינו הצגה חגיגית שתערך בערב ואליה מוזמנים בני המשפחה של בני הנוער המציגים.  עוד יועלו שלוש הצגות נוספות בשעות הבוקר אשר מיועדות בעיקר לתלמידים מהיישוב.

כזכור, "תיאטרון עדות" הינו פרויקט של ארגון ג'וינט ישראל – אשל (לתכנון ולפיתוח שירותים חברתיים למען הזקן בישראל) , עמותת תיאטרון עדות (לקידום, פיתוח והפצה  של תכניות המפגישות ניצולי שואה עם דור שני וצעירים בתהליך של טיפול בהבעה, יצירה ובדרמה-תרפיה) וועדת התביעות. הפרויקט הגיע לקרית טבעון הודות לשיתוף פעולה של המחלקה לשירותים חברתיים ומחלקת החינוך ובהובלתם של היוצרים והבמאים עזרא ועירית דגן.
ההצגה הינה הפקה מכובדת המבוססת על תיעוד השואה באמצעות מפגשים בין ניצולי שואה תושבי הקריה ובני נוער תלמידי חטיבת הביניים- שכבת ט' בבית ספר אורט גרינברג בקרית טבעון.
בני הנוער נחשפו לחוויה  של מפגש בין דורי בלתי אמצעי עם ניצולי השואה,  כאשר באמצעות "מסע" משותף שנמשך כשנה, הכירו ממקור ראשון את סיפורי הישרדותם ותקומתם של הניצולים.
מנתבות ומרכזות את התכנית: עינת רווה - עו"ס קהילה ואזרחים ותיקים, יעל  רום – עו"ס מדור לאזרחים ותיקים וטל רייס – מנהלת חטיבת הביניים בקרית טבעון.

עינת לייבה – רווה: "הנה הגיע הרגע ואנו במחלקה לשירותים חברתיים סופרים את הימים ומתכוננים במרץ רב, יחד עם שותפינו במחלקת החינוך ובעמותת "תיאטרון עדות", לעליית הסיפורים של הניצולים ונציגי הדור השני לקדמת הבמה. אנו נמשיך ליזום ולהוביל פרויקטים אשר מקדמים למידה, רווחה והעמקה בנושא השואה בפרט והגיל השלישי בכלל".

תושבים המעוניינים לצפות בהצגה, יכולים להירשם להצגה הפתוחה לקהל הרחב בתאריך ה-9 לנובמבר 2017, יום חמישי בשעה 12:00 באולם זוהר. ההשתתפות מחייבת רישום מראש למייל:  einat@kiryat-tivon.muni.il  מפאת כמות המקומות באולם. ללא רישום לא נוכל להבטיח מקום באולם.