תכנית טיפולית קבוצת שוחרי חיים


קבוצת שוחרי חיים - תכנית טיפולית לליווי בני ובנות זוג שאיבדו את יקיריהם 

בימים אלו הסתיים תהליך, שנמשך כחמישה חודשים ובו השתתפו  נשים וגברים מקרית טבעון והסביבה אשר אבדו את בןבת  הזוג - קבוצת שוחרי חיים. הקמת הקבוצה הינה פרי יוזמה משותפת  של המחלקה לשירותים חברתיים במועצת קרית טבעון ודפנה נוימן- מנחת קבוצות ומלווה רוחנית. 

במסגרת התכנית המשתתפים יצרו שיח משמעותי משותף בעזרת ההנחיה המקצועית של  נוימן ובמהלך המפגשים התאפשר לחברי הקבוצה לבחון את תהליך הפרידה: האם ואיך אפשר לחיות עם הכאב, כיצד להתמודד עם הבדידות, הכעס והדאגה, איך נמצאים שם בשביל הילדים? המעבר להורות יחידנית, התנהלות משפחתית עם האבל והאובדן, התבוננות על תהליך בניית הזהות החדשה וזרעי התקווה והצמיחה להמשך החיים.
אילנית רף- עו"ס קהילה ורכזת מתנדבים: "אירוע של אובדן בן זוג הוא חוויה מטלטלת. הרבה פעמים נוצר ריק, אובד הביטחון והרציפות ששררה עד האובדן ונוצר צורך בארגון מחדש של חיי המשפחה (לא רק התפקודיים, גם הרגשיים).  בן הזוג הנותר נמצא במצב הישרדותי ולא תמיד יש לו  את הכוחות לעבד את הכאב והרגשות המתלווים למשבר. המפגשים עם חברי הקבוצה מאפשרים למשתתף למצוא כוחות של חיים, תקווה, מוטיבציה להמשך ונוכחות במציאות החדשה."
 

דפנה נוימן: "במסע של הקבוצה שזורים יחדיו עצב ושמחה, תסכול ותקווה, ייאוש ואמונה, כאב ואהבה ובסופו של תהליך נוצרה קבוצה אינטימית, אוטנטית, תומכת, משמעותית ומחזקת".  

אחת ממשתתפות בתכנית כתבה: "בקבוצה, פגשתי את דפנה, אישה מופלאה, שברגישות, באהבה, בתבונה בנדיבות אין סופיים, נתנה לנו יד והצעידה אותנו ביד בוטחת. חייתי משבוע לשבוע, מחכה למפגש שתמיד היה מעל המצופה.
לתחושתי, החיים מזמנים לנו טרגדיות ואתגרים, אך בה בעת מעניקה תשורות ומתנות.
ועבורי, ההכרות עם דפנה וההשתתפות בקבוצת "שוחרי החיים" היא אחת המתנות הגדולות שעליהן אני מודה." 

בחודש ספטמבר תפתחנה שתי קבוצות נוספות, קבוצה לבני 40+ המגדלים ילדים צעירים וקבוצה לבני 60+.
הקבוצות תתקיימנה במרכז לטיפול בילד ובמשפחה ברח' אלונים 44
.
לפרטים והרשמה יש לפנות לדפנה נוימן מנחת הקבוצה בטלפון 050-6593081