החל פרויקט שיפוץ בתים לקשישים


"מדור ל- door": החל פרויקט שיפוץ בתים לאזרחים ותיקים מעוטי יכולת  בקרית טבעון 

יוזמה ברוכה של שני חברים שחיפשו התנדבות משמעותית והחליטו לשלב שיפוצים, בנייה ומפגש עם האזרחים הוותיקים ביישוב 

 

"מדור ל- door" הינו יוזמה  מבורכת וחיונית אותה מקדמים בימים אלה בהתנדבות עומר וערן, שני צעירים תושבי קרית טבעון. מטרת היוזמה היא שיפוץ בתים לתושבים ותיקים ביישוב, שידם אינה משגת. 

השיפוץ הראשון בפרויקט הייחודי הסתיים לפני מספר שבועות, שני החברים שחיפשו התנדבות משמעותית, החליטו לשלב עבודות שיפוצים ובנייה ומפגש עם אזרחיה הוותיקים של קרית-טבעון. השניים יזמו שיתוף פעולה עם מנהלת עמותת שלהב"ת, רמה גולדווין ועם רכזת היחידה לקהילה ומתנדבים, עינת רווה ולאחר גיבוש הרעיונות יצאו השניים לגיוס תרומות וחיפוש אחר אנשי מקצוע מתאימים. במקביל, החלו העובדות הסוציאליות במדור לקשיש במחלקה לשירותים חברתיים במועצה, יחד עם רכז הקהילה של עמותת שלהב"ת, משה אמסלם, במגמה לאתר מועמדת ראשונה להשתתפות בפרויקט, לאחר שזו נבחרה, יצא המבצע לדרך.  

הבית הנבחר היה במצב לא טוב- הריהוט, הקירות ועוד - היה צורך בעבודה רבה. השניים החלו מיד לגייס משאבים כמו: ריהוט, צבעים, וילונות, גופי תאורה, מזגן ועוד פריטים נוספים שקיבלו כתרומה מבעלי עסקים באזור. נעשתה חשיבה מעמיקה על מנת לתת מענה לכלל הצרכים- החל ממיטה נוחה, דרך חדר נאה לאירוח נכדים ועד מדף תבלינים מלא בכל טוב ומגש לחלת השבת.  

המבצע עצמו התרכז בסוף שבוע אחד אליו גויסו כארבעים מתנדבים מסורים, חלקם בעלי מקצוע מנוסים כאשר בעלת הבית התארחה אצל בני משפחתה המתגוררים מחוץ לישוב.  

כמה מהמתנדבים ציינו שהיה מדהים לראות את העשייה- בכל רגע נתון היו בבית לפחות חמישה עשר אנשים שעבדו ויצרו יחד עבודה מקצועית ומושקעת. היו שם בני המשפחה של יזמי הפרויקט, חברים אישיים ועוד רבים ששמעו על הפרויקט מפה לאוזן והתנדבו למשימה.  

בסיום השיפוץ חזרה בעלת הדירה לביתה והופתעה לטובה מהשינוי הגדול שחל בו. ניתן היה להבחין בהתרגשותה ובהוקרת התודה שחשה כלפי יוזמי הפרויקט והמתנדבים. גם ערן ועומר התרגשו עד דמעות בראותם את פניה הקורנות של בעלת הבית בראותה את ביתה שלבש צורה חדשה. תבורך הקהילה שאלה הם בניה.