קבוצת ישיבה למתמודדים עם מחלת הסרטן


בטבעון פועלת קבוצת ישיבה למתמודדות ולמתמודדים עם מחלות סרטן ולמלוויהם/ן 


הקבוצה נפגשת אחת לשבוע למדיטציה, שיתוף וקבלת כלים להתמודדות עם המחלה, גם לאנשים שכבר החלימו ממנה
 

 

קבוצת ישיבה, הפועלת בקרית טבעון מעל שנה, הינה קבוצת תמיכה אשר מטרתה לסייע למתמודדות ולמתמודדים עם מחלות סרטן, לכאלה שהחלימו ולמלוויהם/ן. קבוצת הישיבה  מתאפשרת מתוך תכנית של עמותת תובנה (tovana.org.il) ובשיתוף המחלקה לשירותים חברתיים במועצה. ההשתתפות בקבוצה היא על בסיס דאנא - נתינה לפי רוחב הלב (כלכלת הלב) ולפי היכולת הכלכלית, ללא מחיר נקוב מראש. 

המנחה היא נורית טולנאי אשר התמודדה עם סרטן שד לפני 20 שנה. נורית ייסדה את עמותת אחת מתשע - נשים למען נפגעות סרטן שד, וניהלה אותה 15 שנה. היא לומדת ומתרגלת מדיטציות 17 שנה, מלמדת באופן פרטני וקבוצתי את שיטת "העבודה" THE WORK (הוכשרה עם ביירון קייטי) וכן הוכשרה ללמד מיינדפולנס MBSR מטעם אוניברסיטת בנגור אנגליה. נורית טיפלה בשיטות ביו-אנרגיה, צמחי בך ועוד, עם מתמודדים עם סרטן  והיא מתבוננת וחוקרת בחייה את דרכי השחרור ממחשבות ומאמונות חוסמות, אל זרימת החיים ברגע הנוכחי, אל הלב הפתוח, האהבה והשמחה. 

אילנית רף ראש תחום קהילה והתנדבות: "מדובר בקבוצה הנפגשת אחת לשבוע, תומכת, מחבקת, מעניקה כוחות, הקשבה וכלים להתמודדות עם המחלה.  טובי רותם ונורית טולנאי, בעבודה עדינה וחכמה ובשיתוף המחלקה לשירותים חברתיים, רקמו את הקבוצה, חזקו את הקשרים, יצרו קבוצה יציבה וחזקה אשר עוברת יחד דרך משמעותית כבר למעלה משנה. הקבוצה פעלה עד כה בבית אחת המתנדבות ולפני חודשים ספורים המתנ"ס בקרית חרושת אימץ אותה בחום והיא מתארחת שם מידי שבוע ." 

ענת, אחת המשתתפות בקבוצה מספרת: "הסרטן הופיע אצלי פתאום, באמצע החיים. עם ילדה בת 8, תאומות בגיל שנתיים ובן זוג נפלא ותומך- נקראנו להתייצב מול המחלה. אחרי שנה של טיפולים, ניצחנו - הגידול הוסר, הגרורות נעלמו. אבל איומים חדשים הופיעו. פתאום הגיע פחד, הגיעו דאגות חדשות, הנפש נותרה עייפה ופצועה. חיפשתי מקום שבו אוכל לרומם בחזרה את רוחי ולהביא מזור לנפשי. חיפשתי וחיפשתי, ואז מצאתי את קבוצת הישיבה של נורית למתמודדים עם סרטן ולמלוויהם. שם, במפגשים שמקדשים את הרגע ואת החיים, התחילו להופיע ניצוצות של מרפא. 

הישיבה במדיטציה - לפעמים עם הנחיה מפורטת ולעיתים עם השראה בלבד - מעלה חוויות של תיקון ושל אהבה, מעלה תחושות של חמלה ואהבה, מעלה עוצמות וחולשות. השיחות של אחרי הישיבה, שבהן אנחנו משתפים את היושבים האחרים בדברים שעולים במהלך המדיטציה - תמיד מצליחות לקרב אותי אל עצמי, תמיד מזכירות לי את המוטיבציה ואת מקורות החיים שלי. גם אל מול התכנים הכי קשים ועמוקים, שקשורים למחלה ולשאלות של חיים ומוות, נעמדת התודעה הבריאה. זו שעמדה אל מול המחלה המפושטת ויכלה לה. 

המסע הזה החל לפני שנה, ומבחינתי הוא צריך להמשיך לעד. נורית טולנאי, המנחה של הקבוצה, מצליחה שוב ושוב - בתבונה ענקית וברגישות גדולה, וגם בנוכחות עיקשת - להביא אותי אל חוף מבטחים. והחוף הוא כאן".
 

הקבוצה נפגשת בימי ראשון, בשעות 20:15-21:45,  במתנ"ס קרית טבעון רחוב הנרייטה סולד 10. 

מוזמנים להצטרף ולשמוע פרטים נוספים אצל:
נורית טולנאי: 054-4944413 או אצל טובי רותם: 052-2827747