חדש: מרכז למיצוי זכויות בקרית טבעון

השירות יתחיל בסוף החודש והוא מצטרף לשלל שירותים חדשים אשר המועצה המקומית פתחה לטובת התושבים


בסוף חודש מרץ יתחיל לפעול בקרית טבעון שירות חדש לטובת התושבים - המרכז למיצוי זכויות. מטרת המרכז לסייע לתושבים במימוש זכויותיהם מול המוסדות השונים, לרבות ביטוח לאומי, משרד הבריאות, משרד החינוך, קופות חולים וכדומה, מתוך רצון לוודא כי כל תושבי המועצה ימצו זכויות שנועדו להבטיח תנאי חיים להם זכאי כל אדם במדינת ישראל בכל תחומי החיים - דיור, תעסוקה, מסים, הוצאה לפעול ועוד.
המרכז מופעל על ידי מתנדבים תושבי קרית טבעון, אשר עברו לאחרונה הכשרה ייעודית על ידי ארגון "קשר", כאשר השירות יינתן באמצעות קבלת קהל, מענה טלפוני ודואר אלקטרוני.
המרכז מצטרף לשורה ארוכה של מענים חדשים מטעם המועצה ביניהם: המרכז למשפחה, היחידה למניעת התעללות נגד אזרחים ותיקים, היחידה לבני משפחה מטפלים והתחנה לטיפול זוגי ומשפחתי.
המרכז הוקם בעידוד המועצה המקומית ובמהלך הפעלתו, ימשיכו המתנדבים לקבל הדרכה וליווי של עובדי המחלקה לשירותים חברתיים בקרית טבעון, כאשר את הפרויקט מלווה עו"ס ליאור ברסלר, מהיחידה להתנדבות בלשכה לשירותים חברתיים.
במידה ואתם מעוניינים לשמוע פרטים נוספים לגבי המרכז במידה, או מעוניינים להתנדב לפרויקט זה או פרויקטים אחרים של המועצה, ניתן לפנות לליאור ברסלר בדוא"ל: 
os5tiv@kiryat-tivon.muni.il.

ראש המועצה, עידו גרינבלום: "אנחנו שמחים וגאים להרחיב את סל השירותים והמענים שאנחנו מייצרים עבור תושבי ותושבות טבעון. תודתי למחלקה לשירותים חברתיים ולכל השותפים"

מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, תמי בן חמו: "מרכז למיצוי זכויות קרית טבעון הינו שירות משלים של המחלקה לשירותים חברתיים במועצה המקומית. זהו שירות פרו אקטיבי המקדם צדק חברתי על ידי מימוש זכויות הפרט, הקהילה והחברה. השירות מבוסס על מרקם שותפויות (עם ובין ארגונים ותושבים) תוך מחויבות ללמידה מתמדת בתחום הזכויות. הוא מושתת על מתנדבים תושבי הישוב אשר הוכשרו למתן שירות, כאשר מתנדבי המרכז מלווים על ידי עובדי המחלקה לשירותים חברתיים.
זו הזדמנות להודות לכל צוות המרכז ולאחל בהצלחה רבה!"