הסתיימה סדנה לאימהות לאחר לידה ב"מסלול לגיל הרך"


הסתיימה סדנה לאימהות לאחר לידה ב"מסלול לגיל הרך" 

הקבוצה יוצרת מערכת תמיכה לאם ומקום לביטוי של החוויות והלבטים המתעוררים לאחר לידה  

 

ביום רביעי האחרון הסתיימה בהצלחה סדנה נוספת  לאימהות לאחר לידה, יוזמה של המועצה המקומית -  ה"מסלול לגיל הרך". הסדנה, שהתקיימה במבנה של רשת המתנ"סים בקרית חרושת, מבוססת על מודל ייחודי שפותח בארה"ב הנקרא:  "אימהות קשובות" והוא מתייחס  לחשיבות השנה הראשונה של התינוק ולקשר שבין האם לבינו, מההיבט הרגשי, הנפשי וההתנהגותי. הסדנה נערכת בקבוצות קטנות ואינטימיות, לאימהות לתינוקות בגלאי לידה עד שבעה חודשים ומתקיימת בעלות סמלית.  מנחת הקבוצה,   אורית מריץ, תרפיסטית  ומטפלת משפחתית. 

"בשונה מקבוצות אחרות", סיפרה ד., אחת האימהות בקבוצה "במפגשים הללו יש הרבה מקום, לנו האימהות, דבר המאפשר הורות טובה יותר ומרחב לביטוי של אותם דברים פחות נעימים באימהות. ל.: "המקום היה לנו כמו בית חם, כך שממש היה נעים לבוא". י.: "מומלץ מאד לבוא וזה לא חייב להיות התינוק הראשון במשפחה. במפגשים הללו טיפולו בנו – האימהות וזה דבר שעזר לי מאד להבין איפה אני נמצאת. להיות אימא מכילה וקשובה יותר לצרכי התינוק. אורית נתנה תכן לתהליך. היה ממש מוצלח, התמורה היא בהחלט גדולה." 

רכזת המסלול במועצה אילנית רף: "הקבוצה יוצרת מערכת תמיכה לאם ומקום לביטוי של החוויות והלבטים המתעוררים לאחר לידה ובנוסף מאפשרת התפתחות של האם ויחסיה עם התינוק". 

סדנה נוספת  תפתח ב-13-2-13 ימי ד' בבוקר.
נשים לאחר לידה מוזמנות לייצור קשר עם אילנית רף, בטלפון - 9539232.