הסתיים בהצלחה שלב א' בפרויקט פריסת מצלמות ברחבי קרית טבעון


הסתיים בהצלחה שלב א' בפרויקט פריסת מצלמות ברחבי קרית טבעון
רשימת האתרים: כיכר הבונים, כיכר פטישי, גן המייסדים, על גג המועצה,  סמוך לחטיבת הביניים, גן המשחקים ברמת טבעון ותצפית על חניות ציבוריות סמוך למתנ"ס רמת טבעון

המועצה המקומית קרית טבעון שמחה לבשר כי בימים אלה הסתיים שלב א' בפרויקט הקמת אתרי המצלמות  ברחבי  היישוב לשמירה על הביטחון האישי והציבורי. הפרויקט הוא תולדה של שיתוף פעולה של הרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול עם הרשות המקומית והחל בשנת 2019.
רשימת האתרים בהן הוצבו מצלמות: כיכר הבונים (קרית עמל), כיכר פטישי (קרית עמל), גן המייסדים – צופה לגן המשחקים במרכז טבעון, על גג המועצה צופה למרכז טבעון,  בכיכר סמוך לחטיבת הביניים, גן המשחקים ברמת טבעון (סמוך לרחוב סתוונית) ותצפית על חניות ציבוריות סמוך למתנ"ס רמת טבעון (ברחוב תמר).
ביצוע פריסה של מצלמות ברחבי קרית טבעון, ובמיוחד בצמתים קריטיים, מיועד בראש ובראשונה להגביר את  הביטחון האישי  של התושבים והתושבות בקריה כמו גם שמירה על השטחים הציבוריים, שמירה יעילה יותר על הסדר הציבורי,  הרתעה ומניעת וונדליזם ברחבי הקריה, בקרה, התייעלות ועוד.
מיקום המצלמות נקבע בתוך כוונה לתת מענה לכל מטרות הפרויקט כאשר קדמה לכך עבודת מיפוי בשיתוף קב"ט המועצה אלי זיו ומשטרת זבולון. אתרי המצלמות תוכננו על ידי  יועץ מוסמך אשר בנה את האתרים בהתאם לנוף המקומי. הפרויקט נעשה תוך שמירה על כלל התקנות, לרבות משרד התקשורת. מערך המצלמות מעביר את התמונה למוקד אחד, כאשר החומר המצולם מוקלט ונשמר בשרת הקלטה מוגן למשך שבועיים ונמחק.

ראש המועצה עידו גרינבלום: "פרויקט המצלמות הוא פרויקט אסטרטגי שישדרג משמעותית את רמת הבטיחות והביטחון היישוביים. תודתי למנכ"ל , לקב"ט, למנהלת הרשות למאבק באלכוהול וסמים ולכל השותפים על המאמץ הגדול לקידום היישוב "

ליאת רייכמן, הרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול:  "הקמת אתרי מצלמות ברחבי היישוב הינו חלק מהותי במערך הכולל להגברת תחושת הביטחון של התושב,
בשיתוף פעולה בין המחלקות השונות במועצה, המשרד לביטחון פנים והמשטרה, הצלחנו לקדם ולהקים את השלב הראשון בפרויקט, אשר נותן מענה רחב ליכולת ניתור ותחקור של מצבי סיכון בתחומים רבים. השלב הבא בפרויקט יתמקד באזור קרית חרושת, אלרואי ויער השומרים"