סופ"ש סוער: עובדי מועצת קרית טבעון התמודדו בהצלחה עם נזקי מזג האוויר


סופ"ש סוער: עובדי מועצת קרית טבעון התמודדו בהצלחה עם נזקי מזג האוויר

סערה צפויה להגיע  גם בסופ"ש הקרוב לכן מומלץ לטפל ולחזק חפצים שאינם מקובעים, על הגגות ועל הקרקע ובמיוחד את פחי האשפה מסוג "בטונדות" 

החורף ומזג האוויר הקיצוני שהגיע אלינו בסוף השבוע האחרון יצרו מפגעים שונים ברחבי קרית טבעון, ולמרות הסערה, ולמרות הקשיים, עובדי המועצה המקומית הצליחו להתמודד בהצלחה עם האירועים.
ברחוב הרצל בקרית חרושת, בשל בעיה נקודתית  במערכת הניקוז במקום, עשרות מ"מ של גשם גרמו  להצפה ברחוב, צוות המועצה פעל במרץ ובעזרת משאבות ייעודיות טיפלו בבעיה.
עוד הצפות שטופלו במהלך הלילה היו ברחוב הסחלב, בברושים ובסוף רחוב הנרייטה סאלד.
בנוסף, טופלו עצים שנפלו ברחבי היישוב  (ברחובות רקפות, דגניות, כצנלסון ) וברחוב קק"ל קו חשמל נפל וטופל על ידי צוות חברת חשמל שהוזעק לאזור על ידי עובדי המועצה.
חשוב לציין כי לקראת הסערה נערכה התארגנות מוקדמת.  תחזית השירות המטאורולוגי צפתה סערה והמועצה נערכה מבעוד מועד לטיפול במקומות אשר עלולים לגרום למפגע.
קב"ט המועצה אלי זיו סייר בשטח ויצר קשר עם גורמי החירום וההצלה לרבות– כב"א, משטרת ישראל, רשות הנחלים ומפקד יחידת הג'יפאים על מנת להתעדכן ולגבש דרכי פעולה בהתאם למצב.  פעולות מקדימות שנעשו כללו טיפול במרזבים, ניקוי גגות מבני ציבור ומוסדות החינוך, בריכות הביוב עברו שטיפה, בוצע ניקוי של תעלות הניקוז וטופלו הקולטנים ברחבי היישוב. בנוסף, תוגברו צוותי הכוננים ובוצע תאום עם קבלני ציוד מכני כבד וקבלני חשמל על מנת להיערך בצורה המיטבית לסערה.

ראש המועצה עידו גרינבלום: "אני רוצה להודות לכל אותם עובדי המועצה, שהוזעקו באמצע הלילה ובתנאי מזג- אוויר קשים במיוחד, ועזרו לטפל במפגעים ובליקויים שנוצרו בעקבות הסערה. ההערכות מבעוד מועד צמצמה את התקלות  והנכונות של עובדי הרשות לסייע בכל מזג אוויר עזרה מאד במתן פתרונות מהירים ויעילים לתושבים בקרית טבעון. במועצה יש עובדים מסורים שפועלים, מסדרים ומתקנים בשבילכם ולמענכם, וימשיכו לעשות זאת גם בסערה הבאה".

חשוב לציין, תושבים אשר ברשותם פח אשפה מהדגם הישן - קוביית בטון/"יבש / רטוב" – מתבקשים לוודא שהפח יציב ושאינו נוטה ליפול. במידת הצורך לתקן את הדרוש תיקון ובאותה הזדמנות לבצע ניקיון כללי של כלי האצירה.
היערכות מקדימה תוך ריכוז מאמץ מושכל, יסייעו בהתמודדות טובה יותר עם בעיות שעלולות להיווצר בעת מזג אוויר קיצון. לכל שאלה או בעיה יש לפנות למוקד המועצה בטלפון 04-9539239.

 

טיפול בהצפה בסוף רחוב הנרייטה סאלד

 

טיפול בעץ שנפל