נערך מפגש ראשון לחיזוק הביטחון הקהילתי


יוצאים לדרך: מפגש 1 לחיזוק הביטחון הקהילתי
המפגש הבא יתקיים עם התושבים בשכונת קרית חרושת

 

השבוע התקיים בבית הנוער, מפגש ראשון בנושא ביטחון קהילתי לתושבי הרחובות: האחים פיש, כצנלסון, גולומב, מרדכי, שרת, גורדון, אלכסנדר זייד, רבין וחנקין. 
במפגש אותו הובילה מנהלת "הרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול" ליאת רייכמן, הוצגה בפני התושבים התכנית על כל מרכיביה. עוד השתתפו: מש"ק קהילה במשטרת ישראל רס"ב רחאל קבלאן, אשר יזם את המפגשים והציג נתונים מהשטח, רכז מתנדבי ביטחון קרית טבעון מאיר אמסלם וקב"ט המועצה אלי זיו. 
במהלך הערב הוצגו המלצות להתנהלות נכונה על מנת לקדם ביטחון קהילתי יעיל וניתן  דגש על ערנות  וחשיבות יצירת קשר עם מוקד 100 בכל אירוע או חשד לאירוע. כמו כן,  הוצגו בפני התושבים האפשרויות השונות להתנדבות ביישוב בהם: יחידת הג'יפאים, משמר שכונה וסיירת הורים.
במפגש, התושבים העלו סוגיות אשר מטרידות אותם ואלו יבדקו על ידי גורמים הרלוונטיים.

יו"ר ועדת ביטחון שחר אטיאס: "אני מקווה מאוד שמעבר לפעילות השוטפת של המשטרה וכוחות הביטחון בקרית טבעון, נוכל ליצור  פעולות יזומות משולבות באכיפה אזרחית ושיתוף פעולה בין כל העוסקים במלאכה כולל מערך החינוך ביישוב וזאת כדי להוריד את נתוני הפשיעה בטבעון ולחזק את התושבים ושלטון החוק".

ליאת רייכמן: "מפגשי קהילה אלו חשובים לנו להבנת צרכי השטח אל מול העשייה שמאחורי הקלעים. אני רואה חשיבות רבה בשותפות הקהילתית של תושבי היישוב, בשמירה על הביטחון של כולנו לצד המענה השוטף של כוחות הביטחון. על פי התכנית המפגש הבא יתקיים בשכונת קרית חרושת.
אני רוצה להזמין את כל תושבי השכונה לשמוע ולהישמע בכדי לחולל שינוי משמעותי. אנא עקבו אחרי הפרסומים במדיות השונות".
באותו עניין, בשבוע שעבר התכנסה ועדת אכיפה  לדון בנושא שיתופי הפעולה בין המשטרה לרשות לטובת העלאת תחושת הביטחון בקרב התושבים כמו כן נבחנו דרכי הטיפול והמניעה של שימוש בסמים ובאלכוהול בקרב בני נוער. בישיבה השתתפו נציגי מועצה ונציגי משטרת זבולון ובסיומה הוחלט על: בחינת תחום השיטור העירוני בקרית טבעון על כל מרכיביו, שיתוף פעולה בין מחלקות המועצה למחלקת נוער במשטרה וגיוס מתנדבים בשגרה ובחירום.