נערך אימון בנושא נפילת טילים


נערך אימון של פיקוד העורף בנושא נפילת טילים ואירוע חומרים מסוכנים


במועצה המקומית קרית טבעון נערכו השבוע הדרכה ותרגול של פיקוד העורף, בנושא נפילת טילים ואירוע חומרים מסוכנים. 
ההתכנסות בחמ"ל כללה את צוות הניהול הבכיר במועצה, נציגים מרח"ל (רשות חרום לאומית), מפקד הנפה, קנ"ר מפרץ ועוד אחרים מפיקוד העורף, כמו כן הגיעו: מפקד תחנת כיבוי אש, מפקד המשטרה בגזרת טבעון, מש"ק טבעון, נציג תאגיד המים ונציג חברת חשמל.
במסגרת האימון מפקד הנפה הסביר את החשיבות של הדרכה ותרגול בזמן שגרה על מנת שכאשר חלילה יקרה מצב חירום, אם בשל מלחמה או בשל תאונה, הטיפול באוכלוסייה יהיה יעיל ומהיר. כמו כן הוסברה מדיניות ההתגוננות והדרך לטיפול באירוע חומרים מסוכנים.
קב"ט המועצה הסביר מהי תפיסת ההפעלה הרשותית בעת חירום בכלל ובאירוע חומרים מסוכנים ואירוע שריפה  בפרט, נערך תרגיל המדמה את פעילות הרשות בהתמודדות עם אירוע חרום והערכת מצב להמשך הפעילות (בהתאם למצב ובהתאם לצרכי הציבור על מנת לשמור על חוסן ציבורי).
קב"ט המועצה אלי זיו: "התרגיל השיג את המטרות שהצבנו והן: להכיר את מדיניות ההתגוננות, להכיר את המסמכים עמם נעבוד בעת חרום, לבחון את היצירתיות שלנו בתרחישים שונים ולמצוא פתרונות יעילים לבעיות שעלולות לצוף. בנוסף, חשוב להבין מה הם הפערים בין המציאות הקיימת לזו שאנו נדרשים אליה בחרום ואת הפער הזה יש לצמצם למינימום אפשרי. ההכנה הזו כאמור חשובה לכולנו. שמירה על רציפות תפקודית בשעת חרום חשובה ביותר כמו גם מתן השירותים החיוניים לתושבי קרית טבעון בכל שכבת הגיל. מחובתנו להיות ערוכים ומתורגלים בצורה הטובה ביותר ותודה גדולה לכל מי שלקח חלק באימון."