נערך כנס לרכזי ביטחון במוסדות החינוך בקרית טבעון


נערך כנס לרכזי  ביטחון במוסדות החינוך בקרית טבעון

קב"ט מוסדות חינוך אלי זיו:  "אני רואה חשיבות רבה במילוי תפקיד רכז הביטחון, זה מאד מרגיע כאשר  לצוות בית הספר ולתלמידים יש עוד גורם שאליו הם יכולים לפנות בעת הצורך"

במועצת קרית טבעון נערך השבוע כנס ביטחון, בטיחות והערכות לחרום לרכזי הביטחון במוסדות החינוך השונים ביישוב.
את הכנס הובילו  קב"ט המועצה  אלי זיו ומנהלת מחלקת החינוך גילה דינר והשתתפו כאמור כל רכזי הביטחון בבתי הספר השונים בקרית טבעון. במהלך הדיון הוסברה החשיבות הרבה של התפקיד וחשיבות הדיווח על כל אירוע, יציאה או טיול, גם כאלה בשגרה.
אלי זיו: " אנחנו חייבים  להיות מיודעים כאשר יש ילדים בשטח או מטיילים באזור.  אל תוותרו על היציאה אך אל תשכחו לדווח. אנחנו תמיד נשמח לעזור ואם חסר מבוגר מלווה, תנו לנו לעזור לכם לפתור את הבעיה ושזה לא ימנע מכם לצאת מתחומי הכיתה או ביה"ס. אנו מעדיפים שיהיו פחות ופחות הפתעות בנושא הזה, שתמיד נהיה מיודעים ונלמד להתארגן מראש ובהתאם למצב ולנדרש. כמו כן חשוב שבכל מוסד חינוכי, רכז הביטחון יהיה מסונכרן עם רכז הטיולים".

רכז הביטחון הוא יד ימינו של מנהל ביה"ס, הוא עובר הכשרה ייעודית במשרד החינוך  והוא הסמכות לכל נושא הביטחון והבטיחות. חשוב להקפיד על ערנות המאבטחים, מורים תורנים בהפסקות וכל אירוע שאינו בשגרה.

גילה דינר: "העובדה שאלי זיו ממלא את תפקיד קב"ט מוסדות החינוך ומעורב בכל הנעשה בשטח, מוסיפה לתחושת הביטחון, יש לנו על מי לסמוך ואני יודעת שהעבודה מתבצעת במדויק ובלי לוותר לכם באף פרט".

אלי זיו:  "אני רואה חשיבות רבה במילוי תפקיד רכז הביטחון, זה מאד מרגיע כאשר  לצוות בית הספר ולתלמידים יש עוד גורם שאליו הם יכולים לפנות בעת הצורך.  תודה לכל אחת ואחד מכם על עבודה מקצועית ועניינית."