משתתפים בפרויקט תר"ש חוסן רשויות


משתתפים בפרויקט תר"ש חוסן רשויות של פיקוד העורף


יוסי אלעד (אלוף משנה מיל') מנהל פרויקט תר"ש (תכנית רב שנתית) חוסן רשויות  ורס"ן שתו מטקיה נציג המחוז, שניהם מטעם פיקוד העורף,  הגיעו השבוע למועצת קרית טבעון לבחון את הפערים ברשות, מבחינת ציוד בעת חירום, ולסייע בצמצומם. עוד השתתפו במפגש: מנכ"ל המועצה יאיר אודם וקב"ט המועצה אלי זיו.
יאיר אודם: "המועצה המקומית קרית טבעון היא רשות ברמת איום גבוהה בעיקר בשל העצים והחורש. היתרון שלנו הוא המשאב האנושי – האוכלוסייה פה משתפת פעולה  ומאד קל לגייס את התושבים בשעת חירום, אך לצערנו אנו פועלים בחוסר משאבים".
לדברי יוסי אלעד האחריות על מוכנות הרשות בשעת חירום הועברה לפיקוד העורף ובהתאם לכך הוחלט להקים מנהלת אשר תספק את הצרכים של כל רשות על מנת שזו תהיה ערוכה ככול שניתן בשעת חירום.  בכל חוסר של ציוד הקשור למדיה (כמו מחשבים, טלפונים וכ"ד), הם מתחייבים לסייע. בסיום השיחה ביקרו האורחים בחפ"ק (חדר פיקוד) ובחנו  את הציוד הקיים ומהם הצרכים הנחוצים.

אלי זיו: "לאחר סיור קצר האורחים מפיקוד העורף התרשמו שיש לנו בסיס טוב לפעילויות בחירום, יחד עם זאת חסרים מחשבים, מסכים ועוד. הנציגים הבטיחו כי יעשו כל שניתן על מנת לשפר את המוכנות שלנו  במטרה לייצור המשך רציפות תפקודית של הרשות בחרום. השאיפה שלנו היא להעניק את השירות הטוב ביותר לתושב בזמן אירוע חירום כמו  בכל זמן אחר".