מתרגלים "עמידה איתנה" בקרית טבעון


מתרגלים: קרית טבעון השתתפה בתרגיל "עמידה איתנה" – של פיקוד העורף

קב"ט המועצה אלי זיו: "מטרת התרגול היא לשפר את היכולת שלנו לתת מענה במצב מלחמה, לבחון את הפערים ובמקביל לתקן ולשכלל את הקיים "

 

מועצת קרית טבעון השתתפה השבוע בתרגיל ארצי של פיקוד העורף - "עמידה איתנה", שמטרתו בדיקת מוכנות הרשות ומוכנות התושבים בעת חירום.
בחמ"ל המועצה התכנסו: מנכ"ל המועצה יאיר אודם, קב"ט המועצה אלי זיו, מנהלת מחלקת החינוך גילה דינר, מהנדס המועצה מריוס ראפ, מנהל מחלקת הבינוי עמי שי, מנהל פרויקטים אנטולי מדווינסקי, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים רבקה גרפינקל, סגניתה מיכל לורבר ועוד צוות עו"ס מהמחלקה. כמו כן, מפקד תחנת כיבוי אש בקרית טבעון ישראל גירון, אחראית פניות ציבור ענת גלעדי, מנהל מחסנים אלי שרירא, מנהל תברואה וגינון אמוץ זרטל ואחרים. מפיקוד העורף התייצבו: רס"ן (מילואים) יאיר שמעון מפקד היקל"ר (יחידת קישור לרשות המקומית) רס"ן יונתן כהן - סגנו ועוד קצינים וחיילים מהפיקוד. מתאגיד המים "מעיינות העמקים" הגיע יהודה סיסו. עוד השתתפו: מפקד נקודת המשטרה בקרית טבעון פקד דודי ניסני והשוטרים אילן קדוש ומאיר אמסלם.
בפיקוד הוחלט השנה לתרגל את מוכנות העורף לאירועים קונבנציונליים – ירי טילים ורקטות. בקרית טבעון, בחמ"ל המועצה (חדר מלחמה), האימון התמקד ביום השלישי למלחמה. הצוות התמודד עם פניות תושבים ועוד דילמות שהוזרמו במהלך היום. בנוסף, תושבי קרית טבעון תרגלו כניסה למרחבים מוגנים פעמיים: בשעה 11:07, וב- 19:05.
לדברי קב"ט המועצה אלי זיו התרגיל מהווה הזדמנות שנתית נוספת לבחינת המערכות השונות, התיאום הבין-ארגוני ושיפור ההיערכות והמענה להתגוננות העורף בחירום: "מטרת התרגול היא לשפר את היכולת לתת מענה במצב מלחמה, לבחון את הפערים ובמקביל לתקן ולשכלל את הקיים ".
בסיום התרגיל הדגיש רס"ן יאיר שמעון את חשיבות התרגול: "שיתוף הפעולה בין הצוותים והנכונות של עובדי הרשות לתרגל וללמוד על הפערים היא מאד משמעותית לקראת אירוע אמיתי אם חלילה יתרחש" אמר. "בנוסף, חשוב להבהיר לתושבים כי עליהם לבחון כיצד הם נערכים במרחב הפרטי כולל תרגול ריצה למקלטים או למרחב המוגן, הצטיידות במים, מזון, ציוד וכדומה. כל אדם צריך לבחון האם הוא מוכן וערוך למצבי חירום".