יום עיון בנושא תרחיש חרום בחוות המכלים


נערך יום עיון בנושא תרחיש חרום בחוות המכלים באלרואי  

מעבר למוכנות העובדים חשובה המודעות האישית של כל אחד ואחת מתושבי הקריה, כיצד הם נערכים במרחב הפרטי כולל תרגול ריצה למקלטים או למרחב המוגן, הצטיידות במים, מזון, טרנזיסטור, בטריות  וכדומה 

 

יום עיון בנושא תרחיש חרום בחוות המכלים באלרואי נערך השבוע  בחמ"ל המועצה המקומית קרית טבעון. 

יום העיון נערך לעובדי המועצה על ידי צוות מפיקוד העורף ביניהם: מפקד נפת מפרץ אל"מ (מיל') איציק בילט שהציג את הנפה ואת תרחיש הייחוס, סגן מפקד מכלול אוכלוסייה סרן (מיל') מוטי פרידמן שערך ריענון בעבודת המטה וקנ"ר מפרץ סרן נוי קרופרו הסבירה על פינוי תושבים בחרום. בנוסף, נציג חברת תש"ן סיפר על התנהלותם במצבי חירום וסיפר על האמצעים העומדים לרשותם בעת אירוע, מנהל מרחב רח"ל (רשות חרום לאומית) אבישי סיון  דיבר על תרחיש ייחוס רשותי וקב"ט המועצה המקומית אלי זיו הציג את תפיסת ההפעלה של הרשות בחירום. בהמשך המפגש נערך למנהלי המכלולים תרגול אשר בחן את מוכנותם לאירוע חירום.  

מנכ"ל המועצה יאיר אודם: "אני מאד מרוצה שעובדי המועצה יודעים בדיוק מה עליהם לעשות. מצב חירום אינו מצב נרמלי או רגיל, הדאגה בעת אירוע משפיעה על התפקוד של כל בני האדם ולכן על מנת לתת מענה יעיל ומדויק, חשוב מאד שהכל יהיה מאד מאורגן, מובנה וברור" 

קב"ט המועצה אלי זיו: "ככול שמתאמנים יותר, שומרים על רמה גבוהה יותר של ביצוע ואני שמח שאצלנו במועצה רמת המוכנות היא טובה מאד. עוד חשוב להדגיש כי מעבר למוכנות העובדים חשובה המודעות האישית של כל אחד ואחת מתושבי הקריה, כיצד הם נערכים במרחב הפרטי כולל תרגול ריצה למקלטים או למרחב המוגן, הצטיידות במים, מזון, טרנזיסטור, בטריות  וכדומה (יש היום פרסום נרחב באמצעי התקשורת בנושא מוכנות האזרח והצטיידותו לשעת חירום). כל איש ואישה, במיוחד הורים לילדים ואלה המטופלים בהורים, צריכים לבחון האם הם מוכנים וערוכים למצבי חירום". 

בסיום הודה אלי זיו למשתתפים שלקחו חלק בתרגיל והסביר כי פעילות מסוג זה מטרתה לשפר את הקיים. במקביל, יש לבדוק היכן נוצרו פערים ולצמצם אותם ככל שניתן". 

בסוף החודש (25.5.16) יערך תרגיל התואם את הנלמד ביום העיון.