פועלים להקמת יחידת חילוץ התנדבותית


פועלים להקמת יחידת חילוץ התנדבותית בקרית טבעון

קורס הכשרה שני, שנערך מטעם המועצה ומיועד לתושבים הרוצים לתרום ולסייע במצבי חירום. הקורס יתקיים בתאריכים 22-26 ביוני ויתמקד בהתמודדות עם רעידת אדמה

 

כחלק מהיערכות היישוב לחירום, מבקשת המועצה המקומית קרית טבעון להקים יחידת מתנדבים יישובית, אשר תסייע לתושבים בחילוץ והצלה. מדובר מקורס הכשרה שני שנערך מטעם המועצה (הראשון נערך במאי 2014) וגם הוא יתמקד בהתמודדות עם רעידות אדמה.
קב"ט המועצה אלי זיו: "מניסיון אנו יודעים, כי במקרה של רעידת אדמה עיקר המאמצים של כוחות החילוץ הארציים כמו: פיקוד העורף, מד"א וכב"א, יהיו בערים הגדולות, לפחות בשעות הראשונות. על פי הערכה, מספר הנפגעים שם יהיה רב יותר מאשר ביישוב כפרי כמו קרית טבעון (בו רוב הבתים פרטיים) וזו גם הסיבה שאנו מציעים את הקורס החשוב הזה לתושבים. אנו מזמינים גברים ונשים לבוא ללמוד, עיונית ומעשית, איך להתמודד ולעזור לעצמם ואיך לסייע לאחרים."
את התכנית הכינו צוות מפיקוד העורף ובסיומו ירכשו המשתתפים בקורס כלים וידע להתמודדות אקטיבית עם רעידת אדמה בשעות הראשונות של האירוע ועד להגעת הכוחות המקצועיים.
במסגרת הקורס יערך תרגול מעשי של חילוץ מאתר הרס שיוקם במקום ההשתלמות ובין היתר יתרגלו המתנדבים המלטות והישרדות במבנה בוער, שיטות כיבוי, החייאה, קיבוע שברים, כוויות ועוד. 
בסיום ההכשרה, כל משתתף יקבל תעודה חתומה על ידי פיקוד העורף, מד"א, כב"א והרשות המקומית. 
הקורס יתקיים בתאריכים 22-26 ביוני,  בין השעות 21:00-15:00. המעוניינים להשתתף מוזמנים לפנות
למחלקת הפיקוח במועצה בטלפון 04-9539279או במייל:ofra@kiryat-tivon.muni.il