במועצה נערכו לקראת השרב הכבד


במועצה נערכו לקראת השרב הכבד שהיה ביום רביעי  

קב"ט המועצה אלי זיו: "שמירה על חיי אדם וחיים בכלל, כמו גם על רכושו של כול תושב ביישוב הינן משימות בעלות ערך רב על כן חשוב לשים לב" 

 

הרשות המקומית קרית טבעון נערכה בשבוע שעבר לקראת השרב שהיה ביום רביעי, החזאים הבטיחו וקיימו  42 מעלות בצל – היה חם! 

בהתאם לתחזיות, צוות המחלקה לפיקוח וביטחון בקרית טבעון בראשות קב"ט המועצה אלי זיו ערכו ישיבת תיאום עם מפקד נקודת כיבוי אש בקרית טבעון רשף ישראל גירון, בין השאר סוכם כי מגדלי התצפית ברמת טבעון וברחוב המגדל יפתחו, פקחי המועצה קיבלו הנחיה ותדריך בנוגע לביצוע סיורים ביישוב ותצפיות במגדלים החל מהשעה עשר בבוקר. הפקחים עלו לסירוגין למגדלי התצפית וביצעו סיורים בדרכים עוקפות ובדרכי ביוב. בנוסף, עגלות הכיבוי נבדקו, רכב שטח של המועצה עמד בכוננות לגרירתן בשעת הצורך, צוות מתנדבים של כיבוי אש היו בכוננות למקרה חרום וכן יחידת הג'יפאים ואנשי נקודת המשטרה ביישוב תודרכו ונערכו להתמודדות עם שריפה, אם חלילה תפרוץ.
בתי הספר וגני ילדים קיבלו הנחייה לא לצאת מהמוסד החינוכי ביום החמסין (רביעי) ועד יום שישי, כל יציאה חייבת את אישור הקב"ט. 

קב"ט המועצה אלי זיו: "כלקח משנים קודמות, כמו הדליקה ברחוב כרמל וזבולון בשנת 2012  והשריפה בכרמל, קיבלנו החלטה לפעול במספר דרכים שנמצאו יעילות על מנת להתמודד עם שריפות. השאיפה שלנו היא דיכוי כול שריפה אפילו הקטנה ביותר, אם חלילה פורצת - להכניעה בטרם תצא משליטה.
השרב שהיה בשבוע שעבר הוא ראשון השנה ומתוך הכרות עם מזג האוויר במדינת ישראל, צפויים לנו עוד ימים חמים רבים כמו החמסין שהיה ביום רביעי שעבר. שמירה על חיי אדם וחיים בכלל, כמו גם על רכושו של כול תושב ביישוב הינן משימות בעלות ערך רב על כן חשוב לשים לב. שיתוף הפעולה של התושבים הוא הכרחי וחוזרים ומדגישים
יש לשמור על ניקיון החצר והסביבה הקרובה, להימנע מהשלכת פסולת וגזם בשטחים הציבוריים,  לוודא שיש צינור מים סמוך, במיוחד בבתים הגובלים עם חורשות אורנים, אלונים וואדיות וכד'  וכמובן לא לשרוף גזם או כול דבר אחר בחצר הבית
.  בנוסף, תדרכנו רכזי תנועות הנוער ביישוב כי  יש להימנע מהדלקת מדורות ו/או מנגלים ביערות או בוואדיות ביישוב". 
על כול חשש ולו הקטן ביותר אנא דווחו למוקד 106 (טלפון 04-9539239) או למכבי האש בטלפון 102.