השתלמות למתנדבי "סיירת הורים"


נערכה השתלמות למתנדבי "סיירת הורים" 

מדריך מטעם 'עיר ללא אלימות' העביר סדנא  וסימולציות בנושאי אלכוהול, אלימות ומצבי סיכון נוספים של בני הנוער

 

מתנדבי "סיירת הורים" בקרית טבעון השתתפו בשבוע שעבר בהשתלמות ייעודית שנערכה בחדר ישיבות במועצה המקומית. מפגש ראשון מתוך כארבעה מפגשים, שיתפרסו לאורך השנה, במטרה להכשיר ולהדריך את המתנדבים בנושאים עמם הם מתמודדים במהלך הסיורים.  

היוזמה להשתלמות היא של רכז הסיירת החדש גל רוזנטל בשיתוף עם מנהלת יחידת הנוער ותכנית "עיר ללא אלימות" לילך דרמון.  

רוזנטל: "נכנסתי לתפקיד לפני כחצי שנה. בסיירת 17 מתנדבים, וותיקים לצד חדשים וכולם  תורמים בצורה יוצאת דופן. כרכז הקבוצה, שמתי לנו כמטרה להכשיר את המתנדבים ולהשביח את הכלים שעומדים לרשותנו, כאשר אנו נפגשים עם בני הנוער במצבים השונים בשטחים הציבוריים בטבעון. הבחירה של הנושאים היתה לאור האירועים איתם אנו מתמודדים בשטח. מדריך מטעם 'עיר ללא אלימות' העביר לנו סדנא  וסימולציות בנושאי אלכוהול, אלימות ומצבי סיכון נוספים של בני הנוער. שוחחנו על דרכי ההתמודדות והתגובות שלנו למקרים השונים.  בנוסף,  הכרנו טוב יותר אחד את השני, חיזקנו את המוטיבציה והתגבשנו כקבוצה. כל זאת, מתוך תחושת שליחות אמתית וחשיבות התרומה של פעילותנו לחיזוק תחושת הביטחון הקהילתית שלנו ושל ילדינו בטבעון. אני קורא להורים של בני הנוער בטבעון להתנדב לפעילות חשובה זו ולקחת חלק בפרויקט מדהים זה. " 
הסיירת בקרית טבעון הינה חלק מתכנית "עיר ללא אלימות", שהחלה לפעול בישוב בשנת 2010 ופרי שיתוף פעולה בין המועצה המקומית, רשת המתנ"סים, הנהגות ההורים והמשטרה. מדי יום שישי, בין השעות 23:00-02:00, ניתן לראותם מסתובבים בישוב בחולצות כתומות, מחלקים לבני הנוער תה חם וופלים, יושבים לשיחות חולין ומשרים על הילדים תחושה שהם שם בשבילם.  

בין מטרותיה של סיירת ההורים: יצירת סביבה בטוחה לבני הנוער בישוב תוך צמצום מצבי סיכון, הגברת מעורבות הורית בתרבות הפנאי של בני הנוער, יצירת דיאלוג מבוגרים-בני נוער בסביבת הבילוי שלהם ויצירת אחריות ואמירה קהילתית לנורמות התנהגותיות בישוב.