נערך כנס מאבטחי מוסדות חינוך


נערך כנס מאבטחי מוסדות חינוך  

 

הועברו הנחיות מפורטות לפתיחה מסודרת ובטוחה של שנת הלימודים תשע"ה

 

כנס מאבטחי מוסדות חינוך נערך בשבוע שעבר ברשות המקומית קרית טבעון במסגרת ההערכות המועצה לפתיחת שנת הלימודים תשע"ה.  

בכנס השתתפו: קב"ט המועצה אלי זיו, הפקחים והמאבטחים ברשות, מפקח של חברת האבטחה ש.א.ש, מש"ק נקודת המשטרה בקרית טבעון רס"ב אילן קדוש, רכז מוסדות חינוך במשטרה, קצין אבטחה מחוז חוף רס"ב שגיא לוי וקצין אבטחה מתחנת זבולון רפ"ק יצחק חזן.  

במפגש תודרכו המאבטחים והפקחים בנושא בטיחות וביטחון בכלל וניתנו הנחיות מפורטות לפעילות שיש לבצע ביום הראשון של שנת הלימודים תשע"ה. כמו כן, בעקבות "מבצע צוק איתן"  הודגש כי כבר בימים הראשונים לאחר פתיחת שנת הלימודים, יבצעו התלמידים תרגול של כניסה למקלטים במוסדות השונים. 

בחופשת הקיץ, מחלקת החינוך בשיתוף מחלקת הביטחון במועצה טיפלו בבטיחות מוסדות החינוך ביישוב, כולל בחינה ובדיקה של בטיחות אש.  יועץ בטיחות מטעם הרשות ויועץ מטעם משרד החינוך ערכו סיורים  בכול המוסדות - בתי ספר וגני ילדים ובסיום אישרו את פתיחתם.  

עוד נמסר כי ביום הלימודים הראשון, האזורים בהם יש מוסד חינוכי יתוגברו באנשי אבטחה, שוטרים, פקחים, מתנדבים וניידת האבטחה על מנת לסייע להורים ולילדים ולפתוח את שנת הלימודים ללא תקלות. 

אלי זיו: "אנו מבקשים מהציבור הרחב, לגלות הבנה וסבלנות לנוכח עומסי התנועה הצפויים בבוקר היום הראשון ללימודים ומאחלים לכולם שנת לימודים בטוחה ומוצלחת".