תצפיתנים מעל קרית טבעון למניעת שריפת


תצפיתנים מעל טבעון למניעת שריפת 

המועצה פועלת במרץ במטרה למנוע שריפות והצתות ברחבי הקריה בעקבות ימי השרב האחרונים 

 

עקב הימים החמים שפקדו אותנו לאחרונה יצאו הפקחים, המאבטחים והמתנדבים במועצה לתצפת על היישוב ממגדלי המים ברמת טבעון ובמרכז ההנצחה, במטרה לזהות ולהבחין ביתר קלות אם פרצה שריפה או קיים אירוע עשן באזור. 

קב"ט המועצה אלי זיו פעל כך בשנים האחרונות היות וזו אחת הדרכים היעילות והאפקטיביות  למניעת שריפות. היכולת לתצפת על כול היישוב מאפשרת להבחין גם באירוע הקטן ביותר,  במיוחד בשעות  הצהריים עד שעות אחר הצהריים,  בהן התלקחות קלה עלולה להפוך לשריפת ענק.  

זיו: "כלקח מהדליקה הגדולה בקרית טבעון באוגוסט 2012 וזו הקודמת לה שפרצה בכרמל, קיבלנו החלטה לפעול במספר דרכים יעילות על מנת למנוע דלקות. השאיפה היא דיכוי כול שריפה והקטנה ביותר, אם חלילה פורצת - להכניעה בטרם תצא משליטה. אנחנו בפתחו של הקיץ וצפויים לנו עוד ימים חמים רבים, שמירה על חיי אדם וחיים בכלל, כמו גם על רכושו של כול תושב ביישוב הינן משימות בעלות ערך רב וחשוב לשים לב". 

אנו מבקשים וממליצים לתושבי הקריה לשמור על ניקיון החצר והסביבה הקרובה, להימנע מהשלכת פסולת וגזם. כמו כן, לוודא שיש צינור מים סמוך, במיוחד בבתים הגובלים עם חורשות אורנים, אלונים וואדיות וכד'  וכמובן לא לשרוף גזם או כול דבר אחר בחצר הבית.  בנוסף, תודרכו רכזי תנועות הנוער ביישוב כי  יש להימנע מהדלקת מדורות ואו מנגלים ביערות או בוואדיות ביישוב. 

על כול חשש ולו הקטן ביותר אנא דווחו למוקד 106 או לניידת האבטחה ביישוב בטלפון 052-4702804.
בני נוער בחופשה המעוניינים להתנדב ולסייע מוזמנים לפנות למשרד קב"ט המועצה בטלפון: 04-9539279