המועצה מבקשת להקים יחידת חילוץ התנדבותית


המועצה מבקשת להקים יחידת חילוץ התנדבותית 
ההכשרה תתקיים בימים שני ושלישי 26-27.5.2014,  בין השעות 8:00-17:00 בכיתת לימוד בחטיבת הביניים אורט גרינברג

כחלק מהיערכות היישוב לחירום, מבקשת המועצה המקומית להקים יחידת מתנדבים אשר תסייע בחילוץ תושבים במקרה של רעידת אדמה בארץ בכלל וביישוב בפרט. 

קב"ט המועצה אלי זיו מסביר: "ידוע לנו, כי אם חלילה תהיה רעידת אדמה  עיקר המאמצים של כוחות החילוץ הארציים כמו: פיקוד העורף, מד"א וכב"א יהיו בערים הגדולות – לפחות בשעות הראשונות של האירוע, כיון ששם על פי הערכה,   מספר הנפגעים יהיה רב יותר מאשר ביישוב כפרי כמו קרית טבעון בו רוב הבתים פרטיים ".  

פיקוד העורף נעתר לבקשת הרשות והכין תכנית ייחודית להקמת יחידת סע"ר בטבעון – ארגון מתנדבים ברשות המקומית אשר יגיש סיוע ראשוני לחילוץ, עזרה ראשונה וכיבוי אש בקהילה באירוע רעידת אדמה. מטרת הקורס היא לתת ידע וכלים לבעלי תפקידים, להתמודדות אקטיבית עם רעידת אדמה  בשעות הראשונות של אירוע, עד להגעת כוחות מקצועיים. 

הקורס יתמקד בחילוץ לאחר רעידת אדמה, יערך תרגול מעשי של חילוץ מאתר הרס שיוקם במקום ההשתלמות ובין היתר יתרגלו המתנדבים המלטות והישרדות במבנה בוער, שיטות כיבוי, החייאה, קיבוע שברים, כוויות ועוד.  בסיום ההכשרה, כל מתנדב יקבל תעודה חתומה על ידי פיקוד העורף, מד"א, כב"א והרשות המקומית.  

זיו: "ההשתלמות היא לתושבי קרית טבעון – גברים ונשים. הידע עשוי לסייע למשתלמים במרחב הפרטי וכן לכלל הציבור ביישוב. אני קורא לכול תושב שיש ביכולתו לתרום לבוא ולהצטרף לקורס. תושבים מוזמנים להתקשר אלי גם בפרטי 052-4705151."  

ההכשרה תתקיים בימים שני ושלישי 26-27.5.2014,  בין השעות 8:00-17:00 בכיתת לימוד בחטיבת הביניים אורט גרינברג. ההכשרה תועבר ע"י בית הספר לחילוץ, להצלה ולהתגוננות אזרחית של פיקוד העורף בשיתוף כב"א, מד"א והרשות המקומית. המעוניינים לקחת חלק בצוות החילוץ של הרשות המקומית, יכולים לפנות גם למחלקת הפיקוח במועצה בטלפון 04-9539279או במייל:ofra@kiryat-tivon.muni.il