מתרגלים התמודדות עם פגיעת טילים


המועצה תרגלה התמודדות עם פגיעת טילים 

 

קב"ט המועצה אלי זיו: "אני  רואה חשיבות רבה לקיום התרגילים הללו ובהשתתפות כל הגורמים הפועלים בשעת חירום"  

 

תרגיל עורף לאומי רחב היקף נערך ביום רביעי שעבר בחמ"ל המועצה המקומית קרית טבעון. התרגיל היה  בהשתתפות  צוות הניהול הבכיר במועצה, נציגי פיקוד העורף, כוחות ההצלה, נציג מעינות העמקים ומתנדבים. 

במסגרת התרגיל ועל פי הנחיות שהתקבלו מרשות החירום הלאומית, במהלך מספר שעות, תרגלו  מנהלי המכלולים מגוון תרחישי חירום בהם פגיעת טילים כימיים במרכז היישוב וכיצד נערך פיקוד העורף בשיתוף צוות המועצה להתמודדות עם האירוע. 

 

רס"ן יאיר שמעוני מהיקל"ר (קצין קישור בין הרשות לפיקוד העורף) שבח את מוכנות המועצה לחירום, ההיענות  הרבה של עובדי המועצה, עבודת המכלולים ושיתוף הפעולה בין הצוותים. "הנכונות להגדיל ראש מכול הדרגים, כולל המתנדבים" אמר, "היא חשובה ומשמעותית. בנוסף ציין, חשובה המודעות  האישית, לפנות לתושבים בקריה ולבחון כיצד הם נערכים באופן אישי:  ערכות אב"כ, ניילונים, שישית מים, מזון, בגדים וציוד. כל אדם צריך לבחון האם הוא מוכן וערוך ואנו, תפקידנו להביא זאת למודעות".  

 

קב"ט המועצה אלי זיו  הודה לכלל המשתתפים שלקחו חלק בתרגיל וציין כי פעילות זו שיפרה באופן מהותי את התמודדות הצוותים עם אירוע בשעת חרום: "אני  רואה חשיבות רבה לקיום התרגילים הללו ובהשתתפות כל הגורמים הפועלים בשעת חירום. התרחיש שהיה הפעם היה אירוע בלתי קונבנציונלי ולמדנו את המורכבות והבעייתיות הנובעים מאירוע מסוג זה . בקרוב תתקיים פגישה נוספת בין כל מנהלי המכלולים, ראש המועצה ובשיתוף פיקוד העורף. אנו ניישם את המסקנות שהועלו בתרגיל".
בנוסף, ביום א' ערך פיקוד העורף השתלמות לעובדי המועצה ולמתנדבים בנושא: הפעלת המוקד, העברת מידע, טיפול והסברה בשעת חירום. 

אנו חוזרים וקוראים לתושבים - להצטייד בערכת מגן!
ניתן לעשות זאת באמצעות דואר ישראל - פניה לטלפון 171.