אסור לזרוק פסולת בנין בפח מוטמן או ברחבי המועצה


אסור לזרוק פסולת בנין בפח מוטמן או ברחבי המועצה
תושבים המעוניינים לפנות פסולת בניין וגרוטאות מחויבים לפנות לקבלן בתחום ולהזמין מכולה באופן פרטי

מעת לעת עובדי המועצה המקומית קרית טבעון נאלצים להתמודד עם פסולת בנין שנזרקת שלא על פי ההנחיות. והפעם תושבים זרקו פסולת בנין לפח מוטמן בכניסה לרחוב סמטת האלה וגרמו לכך שלא היה אפשר לפנות את המוטמן. בנוסף, העובדה שהמוטמן היה מלא עד אפס מקום לא מנעה מתושבי האזור להציב בסמוך לפח המוטמן אשפה ולכלוך שמהר מאד פוזרו על ידי הרוח, חתולים, כלבים ועוד. מתסכל ומקומם.

אנו חוזרים ומבהירים,
תושבים המעוניינים לפנות פסולת בניין וגרוטאות מחויבים לפנות לקבלן בתחום ולהזמין מכולה באופן פרטי. עלות הפינוי תשולם על ידי התושב הפונה ומול הקבלן.
מנהל התברואה ואיכות הסביבה במועצה, סרגיי לשצ'נקו מבקש להזכיר כי בקרית טבעון קיימים מעל 40 מוטמנים, אף לא אחד מהם מיועד לפסולת בנין והם אינם מותאמים לגזם.  הפחים המוטמנים ברחבי היישוב מיועדים לאשפה ביתית בלבד ואם הפח מלא יש לעבור לפח מוטמן אחר ביישוב.

אז מה כן עלינו לעשות?

1. יש להימנע מלזרוק זבל בצידי הפח המוטמן כאשר הוא מלא.

2. גזם וגרוטאות יש להוציא אך ורק ביום ההוצאה המיועד לרחובכם.  אין להוציא גזם או גרוטאות ביום הפינוי עצמו  או בערבי חג ובימי החג, בהם לא מתבצע פינוי גזם (בדומה לשבת).

3. קרטונים יש לפנות לאחד ממרכזי המחזור הפזורים ברחבי הקריה. אין להשאיר קרטונים ליד פחי האשפה או בערימות הגזם.

4. אפשר להוציא עד 2 מ”ק של גזם + גרוטאות לבית-אב, כאשר יש להניח את הערימה באופן שאינו חוסם את המעבר להולכי הרגל.

5. פסולת בניה אינה גזם או גרוטאות. חל איסור מוחלט להוציא פסולת בניה לרבות פסולת שיפוצים (משקופים, חלקי מטבח ישן שפורק, קירות גבס שפורקו וכדומה). באחריות התושב לפנות את הפסולת בהתאם לכללים וההנחיות של המשרד להגנת הסביבה. אפשר למצוא אותם באתר המשרד – לקישור לחץ כאן!

6. אין להוציא מכשירי חשמל (מקררים, מכונות-כביסה, תנורים וכדומה), יש לפנותם באופן עצמאי. אפשר להביאם למחסני המועצה.

 

במידה שנתקלתם במפגע,  אנא פנו למוקד  106, הפועל במשך כל שעות היממה ובכל השנה. מספר הטלפון במוקד הוא 106 מקו בזק,  או 04-9539239   מכל קו אחר.

 

בתמונה: פסולת הבניין שנזרקה למוטמן