די לחסימת מדרכות! די לפינוי בשבת!


די לחסימת מדרכות! די לפינוי בשבת!
מפנים ציוד אלקטרוני ישן? למועצת קרית טבעון יש פתרונות יעילים


תושבים שצעדו בקרית טבעון ברחוב השקדים בבוקר יום השבת 25.11.17, נתקלו בדרכם במקרר ענק שחסם את מרבית המדרכה.

כזכור, לפני חודש פרסמה הרשות המקומית כי עובדי מחלקת התברואה בקרית טבעון מוצאים ברחבי היישוב פסולת ציוד אלקטרוני  זרוקה בצידי הדרך. מעבר לעובדה שהדבר מהווה מפגע, חסימה של מדרכה ביום שבת ברחובה הראשי של טבעון פוגעת ולא מכבדת את תושבי הקריה.
כל פריט חשמלי בו אנו עושים שימוש מכיל בתוכו מגוון חומרים מסוכנים לאדם, לבעלי החיים, לצומח ולסביבה ולכן חשוב שנפריד אותם מזרם הפסולת הביתית, גזם וגרוטאות. לדברי מנהל מחלקת התברואה סרגיי לשצ'נקו  לרשות המקומית יש את הפתרון היעיל, הפשוט והזול המאפשר לכל תושב להיפטר מהציוד האלקטרוני המיותר ועדיין לשמור על איכות הסביבה.
לשצ'נקו: "כל ציוד אלקטרוני שנזרק - מיועד למיחזור! חובת בעליו להביאו אל מחסני המועצה הנמצאים בסמוך לבית העלמין באלרואי, משם אנו נדאג לטפל בפינוי ללא עלות".
חשוב לדעת:   סעיף 30 (א) בחוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני קובע כי
קנית ציוד אלקטרוני (מקרר, מכונת כביסה, מדיח וכדומה) והזמנת הובלה של הציוד לביתכם מחייבת את המוכר לקחת את הציוד הישן ללא עלות.

לשאלות נוספות יש לפנות למחלקת התברואה במועצה  או להתקשר ישירות עם תאגידי מחזור אלקטרוניקה ופסולת חשמלית. להלן שתי חברות למחזור פסולת אלקטרונית המאושרות על ידי המשרד להגנת הסביבה:

  1. אקומיוניטי - אקולוגיה לקהילה מוגנת 04-6129999.
  2. מ.א.י. - תאגיד למחזור אלקטרוניקה לישראל 077-5001090.
    הפינוי על ידי החברה הינו בתשלום והביצוע ייעשה מול החברה.