משפרים ללא הפסקה


משפרים ללא הפסקה: ניקוי מדרכות קרית טבעון באמצעות קיטור


שיטת הניקוי החדשה הרבה יותר יעילה, אסתטית, אינה מעלה אבק, חוסכת במים ומתבצעת במהירות הגבוהה פי 3
מאשר בעבר

 

עובד מחלקת התפעול במועצה המקומית קרית טבעון שמעון בן הרוש הציע רעיון, שאף יושם, לשפר את שיטת ניקוי המדרכות בקרית טבעון על ידי שימוש בקיטור. את הבסיס לרעיון ראה בתל אביב, עת ביקר במקום, כאשר שם הביצוע הינו באמצעות רכב ייעודי.

מאז נקבע החוק (אפריל 2011) האוסר שימוש במפוח עלים בשל עוצמת הרעש הנגרמת בעת הפעלתו, עובדי הרשות, לצד רכב טיאוט המדרכות, נהגו להשתמש במטאטא ידני על מנת למקסם את הניקיון בנתיבי ההליכה ובצדי הכביש. בן הרוש שנחשף לשיטת ניקוי יעילה יותר הציע לנסותה ברחובות הקריה.

אמנם למועצת קרית טבעון אין את התקציב של עיריית תל – אביב, יחד עם זאת יש לה את התושייה והמחשבה היצירתית על מנת להתאים את הרעיון התל-אביבי לרחובות טבעון. כך נולד לו מתקן ייחודי לניקוי מדרכות היישוב באמצעות קיטור, הרבה יותר זול והרבה יותר אפקטיבי.

בן הרוש: "כאשר ראיתי את רכב הטיאוט המשוכלל בתל– אביב ממש התלהבתי, הבנתי שאמנם לא נצליח לגייס מאות אלפי שקלים לרכוש את הרכב המקורי, אך בהחלט אנו יכולים לעשות התאמה מוצלחת ולמצוא את הדרך על מנת לקבל את אותה תמורה בעד השקעה קטנה.

שיטת הניקוי החדשה הרבה יותר יעילה, ללא אבק, חוסכת במים ומהירות הביצוע גבוהה יותר. לחץ המים מאפשר להעיף לכלוך ועלי שלכת ממדרכות, לנקות קירות וחצרות, ניקוי חריצים וסדקים, בטון ואספלט, ניתן להגיע לנישות שבעבר היה בלתי אפשרי, פינות בסמוך לפחי אשפה, תחנות אוטובוס ועוד. זה באמת מרשים".

לדברי מנהל מחלקת התפעול במועצה השימוש במתקן הקיטור החדש החל ביום רביעי שעבר ובחלט אפשר לציין כי השיפור הוא דרסטי - תוצאות הניקוי הם מהירות, עוצמת הניקוי גבוהה הרבה יותר וזמן הביצוע של ניקוי רחוב התקצר לשליש. קלות השימוש, הנאת הביצוע והאפשרות לבצע את המשימה תוך חיסכון ניכר בעלויות ובמאמץ – הם גורם משמעותי והכול תודות לערנות ומחשבה של עובד הרשות שמעון בן הרוש ".