חנית גבאי בכנס איכות הסביבה


סגנית ראש המועצה חנית גבאי השתתפה בכנס ציבורי הנוגע לעתיד מפרץ חיפה 

במסגרת הפאנל הוסכם על ידי נציגי הרשויות, כי קיים צורך בשיתוף פעולה הדוק - בשיתוף בנתונים ובידע, לשם קידום הנושאים המשליכים ישירות על עתיד התעשיות במפרץ ועל בריאות התושבים

 

כנס הסברה ציבורי הנוגע לעתיד מפרץ חיפה התקיים ביום שלישי שעבר בבית נגלר בחיפה, בהשתתפות סגנית ראש המועצה המקומית קרית טבעון חנית גבאי, ח"כ דב חנין, ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי, סגן ראש עיריית חיפה שי אבוחצירה, סגן עיריית קרית מוצקין יוסי מרקוביץ וסגנית עיריית נשר נעמי כספי. את הכנס ארגנו חברי הקואליציה לבריאות הציבור ומסגרתו נערך פאנל אותו הנחתה מנהלת הארגון ליאורה אמיתי.

במסגרת המפגש הוצגו מסקנות ועדת חנין אשר פורסמו בחודש יולי 2014, מסקנות אלה התמקדו בשלושה מוקדים בולטים הדורשים פתרון:
1. חומרים מסוכנים והסכנות בהם הן בשגרה והן במצבים מיוחדים ( תקלות, מצבי מלחמה, רעידות אדמה).
2. זיהום הסביבה: באוויר, במים ובקרקע כתוצאה מפעילות התעשיות והמתקנים השונים באזור.
3. ההשלכות הסביבתיות של הקמתו המתוכננת של נמל ימי חדש במפרץ חיפה.

גבאי שהיא יו"ר הוועדה לאיכות הסביבה בקרית טבעון סיפרה כי במסגרת הפאנל הוסכם על ידי נציגי הרשויות, כי קיים צורך בשיתוף פעולה הדוק - בשיתוף בנתונים ובידע, לשם קידום הנושאים המשליכים ישירות על עתיד התעשיות במפרץ ועל בריאות התושבים. עוד הוסכם כי יוקם פורום בו יהיו חברים סגני ראשי רשויות ומחזיקי תיק איכות הסביבה. "עצם הנוכחות וההיחשפות לנתונים הייתה חשובה." סיכמה גבאי.
באותו ענין, לאחרונה פורסם סקר לאיתור מזהמי קרקע שנערך בחוות מכלי הדלק באלרואי. הסקר בוצע על ידי חברת תש"ן והממצאים הראו כי הקרקע אינה מזוהמת יחד עם זאת, קרקע שנמצאה חשודה באחד מאתרי המתקן פונתה בתחילת החודש מהמקום.


צילום: חיים נתיב