מתמודדים בתחרות "קריה יפה ומקיימת" 2014


מסורת: מתמודדים בתחרות "קריה יפה ומקיימת" 2014

במסגרת המפגש, הודגש נושא התמודדות עם שרפות, אשר יזכה השנה לטיפול ייסודי ומעמיק וכן תגבור ההסברה בתחום המחזור


במסגרת תחרות "קריה יפה ומקיימת" 2014, הגיעו לקרית טבעון בשבוע שעבר שלושה שופטים מטעם
המועצה לישראל יפה,
במטרה לבחון את הישגיי הקריה בשנה שחלפה.
בטרם יצאו השופטים לסיור ברחבי היישוב, הציג מנהל התפעול מצגת מקיפה על הקריה והסביר כי שמירה על קריה יפה אינה דבר מובן מאליו. "לקרית טבעון נתוני פתיחה ייחודיים ומרשימים" הסביר, "יחד עם זאת, הרשות אחראית על שטח של כ-9,000 דונם, אשר דורש שימור וטיפול. מדובר בעבודה קשה ומאומצת על כן אנו משקיעים מחשבה רבה מאחורי כל שתילה או גיזום" אמר.
עוד נמסר כי נושא הקיימות תפס תאוצה בשנה האחרונה, נחתם חוזה עם תאגיד תמיר, שופרו המרכזים הקיימים ונוספו מתקנים חדשים לאיסוף: שקיות ניילון ולאיסוף מתכת. כמו כן, ניתן היום להשליך למחזורית הפלסטיק גם אריזות נוספות מלבד בקבוקי שתייה כמו: אריזות שמפו, קטשופ ועוד. תחום ההסברה הורחב ובקרוב אף ישותפו בני הנוער בפרויקט הגברת המודעות בקרב התושבים.

במסגרת המפגש הודגש גם נושא התמודדות עם שרפות, אשר יזכה השנה לטיפול ייסודי ומעמיק. המועצה שכרה לאחרונה שירותיו של יועץ מומחה להכנת תכנית מקיפה להתמודדות מיטבית תוך התחשבות ביער מסביב.
בשיחה עלה נושא החינוך הערכי - תרבותי בקריה, שבא לידי ביטוי במגוון רחב של מרכזי העשרה: מרכז ההנצחה, רשת המתנ"סים, אגודות הספורט, תנועות הנוער ועוד. לצד זה, אחוז מרשים של מתנדבים בקרב הנוער והמבוגרים בקריה, אחוז שהינו מהגבוהים בארץ.
הסיור בקריה נמשך מספר שעות וכלל ביקור במרכז ההנצחה, בית ספר שקד, אולם צוותא ושני מקלטים. השופטים הדגישו כי נהנו להיחשף לפעילות הענפה ביישוב והתרשמו במיוחד ממרכז ההנצחה המשלב הנצחה ותרבות בבית אחד.