טבעון מתכננת עתידה בשיתוף הציבור


קרית טבעון מתכננת את עתידה ואת עתיד תושביה ומזמינה את הציבור לקחת חלק בתהליך 

 

ב-24.3.15 בשעה 19:00 באודיטוריום תיכון אורט גרינברג, יתקיים מפגש ראשון, בו יוצג הליך התכנון והליך שיתוף הציבור, ונדון יחד במאפיינים הייחודים של קרית טבעון בתחומים השונים. תושבים ותיקים וחדשים, משכונות שונות ובמגוון רחב של גילאים, מוזמנים להגיע 

 

תכנית המתאר הכוללנית של קרית טבעון יוצאת לדרך. כזכור, לפני מספר שבועות פורסם על פגישת התנעה של תכנית המתאר עם צוות התכנון. הצוות, שנבחר על ידי מינהל התכנון במשרד הפנים בשיתוף הוועדה המחוזית חיפה, מורכב  מצוות מקצועי רחב בתחומי תכנון עירוני, אדריכלות, כלכלה, איכות סביבה, נוף, חברה, תחבורה, שימור ותשתיות - בראשות  משרד לרמן אדריכלים. חברי הצוות החלו בימים אלה את עבודתם ובשלב הראשון הם לומדים את תמונת המצב של קרית טבעון ואוספים מידע מגורמים שונים - נציגי המועצה, אנשי מקצוע ותושבים.  

תכנית המתאר הינה הזדמנות עבור התושבים לקחת חלק פעיל בתהליך חשיבה על סביבת מגוריהם ועל עתידו של היישוב. כיצד יראה היישוב בשנת 2035? על מה צריך לשמור? מה כדאי לשנות? כיצד יראו השטחים הפתוחים ואזורי המגורים? לאן נלך לבלות ולשחק עם הילדים? אילו אפשרויות תעסוקה יציע היישוב? ועוד. המענה לשאלות האלו  צריך להכיר בצביון ובאופי הייחודי של היישוב ובמקביל להתמודד עם שינויים צפויים כמו למשל פיתוח שכונת "שערי טבעון" והאפשרות להוצאת מכלי תש"ן הנמצאים ביישוב.  

כחלק בלתי נפרד ומוביל מתהליך התכנון  תכנית המתאר מלווה בהליך שיתוף ציבור אשר מתחיל כבר מהשלבים הראשונים וילווה את התכנית לכל אורכה.  

כיצד התושבים יכולים להיות מעורבים בתהליך?
ביום שלישי, 24.3.15 בשעה 19:00 באודיטוריום  תיכון אורט גרינברג יתקיים מפגש ראשון, בו יוצג הליך התכנון והליך שיתוף הציבור. במפגש נדון יחד, בעבודה בקבוצות, במאפיינים של קרית טבעון, במה שחשוב  לשמר בתכנון העתידי, אילו דברים יש לשנות ולאילו צרכים יש לתת מענה במסגרת התכנית.

הזמנה ותכנית המפגש יפורסמו בימים הקרובים באתר המועצה. 

המועצה המקומית קרית טבעון מכירה בחשיבות שיתוף תושבים ותיקים וחדשים, משכונות שונות ובמגוון רחב של גילאים. כמו כן, אנו רואים בהעברת המידע ההדדי חלק חשוב מתהליך התכנון ונעשה מאמץ לידע את הציבור בכל אחד משלבי התכנון, בשקיפות מרבית. בין השאר, אתר המועצה ילווה את תהליך התכנון לכל אורכו באמצעות עמוד ייעודי בו יפורסמו סיכומי מפגשים, תוצרי שלבים שונים בתהליך התכנון ועוד. 

אנו מזמינים את התושבים להגיע למפגשים ולתרום להכנת תכנית שתתאים ליישוב ולצרכי תושביו.
פרטים נוספים בקרוב באתר.