מחדשים ומשפרים:"גן גיגי"


מחדשים ומשפרים את גן המשחקים בקרית חרושת-"גן גיגי"  

מחשבה רבה הושקעה בעיצוב ובבחירת המתקנים, תוך התחשבות בטופוגרפיה הייחודית של האזור בו ממוקם הגן 

 

השבוע החלו העבודות לחידוש ושיפור גן המשחקים בקרית חרושת - "גן גיגי".  השיפוץ בגן המשחקים, שהוקם לפני כשלושים שנה, הינו במסגרת תקציב שהתקבל ממפעל הפיס, לשיפוץ גני המשחקים בקרית טבעון.  על פי התכנית, הגן יעבור מהפך משמעותי: המתקן הקיים יטופל ויצבע מחדש, יתווספו מתקני משחק חדשים לילדים צעירים, מגלשות ייחודיות, מתקני שמע, רשת טיפוס ויותקן משטח חיפוי עשוי גומי. כול המתקנים עונים לדרישות ולתקנים המחמירים של מכון התקנים הישראלי. כמו כן, תבוצע סלילה של שבילי ביטון בתוספת משחק רצפה, בו  איורים של חיות משק וחיות אחרות. תוקם  גבעת גומי מלכותית, יותקנו ספסלי עץ מודרניים וספסל בטון ארוך בתוספת מושבי עץ מעוצבים.
את גן המשחקים המחודש תכנן משרד אדריכלים "מילר בלום" - משרד המתמחה בבניה ירוקה ואדריכלות בת קיימה והינו המשרד אשר תכנן גם את שיפוץ "גן המייסדים" במרכז קרית טבעון.
אנטולי מדווינסקי מנהל פרויקטים במועצה הסביר שהושקעה מחשבה רבה בעיצוב ובבחירת המתקנים תוך התחשבות בטופוגרפיה הייחודית של האזור בו ממוקם הגן. כמו כן, בפרויקט זה התקיים הליך של שיתוף הציבור
במסגרתו תושבים הביעו צרכים ורצונות שבאו לידי ביטוי בתכנון.
"סיום העבודות, בעוד כשלושה חודשים ועלות הפרויקט כ-400 אלף ₪." סיכם. 

יש לציין כי  הגן קיבל את שמו, "גן גיגי" לזכרו של  טוראי יעקב גיגי ז"ל ששרת בחיל השריון ונפל במלחמת העצמאות, ביום כ"ט באייר תש"ח, 7.6.1948. בניו של יעקב גיגי ז"ל, מנחם ואבינועם, שניהם גרים בקרית חרושת.