פועלים לחיזוק שיתופי הפעולה עם נציגות בכנסת

במטרה לגייס סיוע ושיתופי פעולה מנבחרי ציבור, הזמין ראש המועצה עידו גרינבלום את חברי הכנסת, ד"ר יפעת שאשא ביטון ועופר שלח לביקור בקרית טבעון והציג בפניהם את הסוגיות הבוערות בקריה בהם:  קידום הקמת שדה תעופה בנבטים שבנגב במקום בעמק יזרעאל, הוצאת המפעלים המזה


בשבוע שעבר נערכו שני ביקורים חשובים בקרית טבעון. הביקור הראשון היה של חברת הכנסת ד"ר יפעת שאשא ביטון, הזכורה כיו"ר ועדת הקורונה אשר פרשה מהתפקיד לאחרונה ועברה  למפלגתו של גדעון סהר "תקווה חדשה". הביקור השני היה של  חבר הכנסת עופר שלח, עד לאחרונה יושב ראש הוועדה לביקורת המדינה, גם הוא עזב את מפלגתו לאחרונה ("יש עתיד") לטובת הקמת מפלגה חדשה בשם: "תנופה".

ביקורם של השניים בקרית טבעון נועד להציג בפניהם סוגיות בוערות בקרית טבעון בהן: המאבק להקמת שדה תעופה בנבטים שבנגב, הוצאת המפעלים ממפרץ חיפה וקידום תכנית "מפרץ החדשנות" - תכנית מהפכנית הכוללת פינוי התעשיות המזהמות מאזור המפרץ, הקמת מאה אלף יחידות דיור וכ-2 מיליון מ"ר של שטחי תעסוקה ופארק מטרופוליני שיוקמו לאחר  ניקוי הקרקע ומי התהום. כן נדון המשבר הפוקד את העסקים המקומיים והועלו פתרונות יצירתיים ומיטביים עבורם, לנוכח משבר הקורונה.

בביקור הביעה ח"כ ד"ר שאשא-ביטון נכונות לסייע וציינה כי תבחן ותלמד את הנושאים החשובים הללו, ובפרט את סוגיית ניקוי המפרץ.

ח"כ עופר שלח ערך סיור במרכז טבעון ונפגש עם בעלי העסקים המקומיים. שמע מהם על הסוגיות עמן הם מתמודדים בשנה האחרונה, קשיים ועוד. בנוסף, ביקר ברשת המתנ"סים ביישוב ושמע מפי היו"ר קוקה רונן, ומפי מנהל רשת המתנ"סים ארז בר נתן, על ההתמודדויות  של ההנהלה עם צוות  נרחב שנמצא חודשים ארוכים בחל"ת, על הבעייתיות בסגירת אולם "זוהר" והעלויות שנובעות מכך, סוגיית החוגים והקשיים הכלכליים עמם מתמודדים המורים והמדריכים בחוגים וכל הקשיים שמלווים את רשת המתנ"סים בקרית טבעון בשנה האחרונה בעקבות משבר הקורונה וסגירת תעשיית התרבות במדינת ישראל.

ראש המועצה עידו גרינבלום: "אנו פועלים במגוון רחב של דרכים במטרה לקדם סוגיות בוערות בקרית טבעון, כאשר קידום הקמת שדה תעופה בנבטים שבנגב, הוצאת המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה ומתן מענה מיטבי לעסקים המקומיים ביישוב הן הבוערות ביותר. אנו נמשיך ונפעל בכל דרך אפשרית ובסיוע כל מי שיהיה מוכן להעניק לנו רוח גבית בעניין. תודה לח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון ולח"כ עופר שלח על הביקור ועל ההזדמנות להציג בפניהם את הקשיים ואת הסוגיות שחייבות טיפול. טוב מראה עיניים מאלף מילים, על מנת להבין שסוגיות חשובות אלה נוגעות לא רק לתושבי קרית טבעון, אלא לכלל אזרחי ישראל והן חייבות פתרון מערכתי מיידי ומיטבי".

עידו +עופר +יפעת