מרשים ומכבד: קרית טבעון ציינה את אירועי הזיכרון והעצמאות ביישוב

יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה ויום העצמאות ה-73 למדינת ישראל


המועצה המקומית קרית טבעון ציינה באופן מרשים, מרגש ומכבד את שלושת האירועים הגדולים והחשובים ביותר המתקיימים ביישוב במהלך השנה: יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה ויום העצמאות ה-73 למדינת ישראל. אלפי תושבים השתתפו באירועים השונים, שהותאמו ברגע האחרון להנחיות החדשות ואחרי שנה של אי ודאות, ניתן היה לחזור ולקיים את הטקסים במרחב הציבורי, באופן שונה ממה שהיכרנו בעבר, ואולי עם הערכה גדולה יותר למה שהיה בטרם פרצה מגפת הקורונה.

טקס לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה
הטקס השנה נערך בסימן 'הישרדות ואמונה' והופק על ידי רשת המתנ"סים בקרית טבעון. האירוע  התקיים באולם זוהר ובמהלכו הוקרן הסרט המרגש, "רוקדת בצעדיו" - המספר את סיפורו של שרוליק חייקין, שורד שואה תושב טבעון דרך עיניה של בתו, יערית חייקין-בנתור.

בנוסף, בערב יום הזיכרון בני נוער בהובלת יחידת הנוער חילקו לשורדי שואה שי סמלי בשם המועצה ובשם כל תושבי קרית טבעון, לציון ההערכה והתודה על האיתנות ועל האומץ ועל בנית מדינת ישראל. למחרת, ראש המועצה עידו גרינבלום ועובדי המועצה  עמדו בצפירה ברחבה  מתחת לבניין המועצה, לזכר שישה מיליון היהודים שנרצחו בשואה. כמו כן, נערכו ברחבי הקריה ערבי 'זיכרון בסלון' בהם תושבות ותושבים שמעו עדויות של שורדי שואה מהיישוב.

יום הזכרון לשואה ולגבורה

טקס לציון יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה
האירוע המרכזי חזר השנה לרחבת האנדרטה במרכז ההנצחה והיה מרגש במיוחד ובהמשך, בצוותא, נערך ערב שירה "שרים וזוכרים". למחרת, בבוקר יום הזיכרון נערכו טקסים במוסדות החינוך במתכונות שונה מהרגיל ובהשתתפות בני המשפחות השכולות, שהגיעו לכיתות וסיפרו במפגש אישי על יקיריהן שנפלו. טקסים מרגשים נערכו בבתי העלמין באלרואי ובבית העלמין המרכזי בקרית טבעון.

טקס באנדרטה2021
 
חלקה צבאית קרית טבעון.jpe

ערב יום העצמאות
המועצה בשיתוף רשת המתנ"סים ערכו השנה חלופה מושקעת, מוזיקלית ושמחה במיוחד לחגיגות יום העצמאות. אירוע קצת אחר בהתאם למגבלות, אשר התאים לקשת רחבה של גילאים והיה מעט שונה ממה שהכרנו לפני שהייתה פה קורונה.
בערב יום העצמאות נערכה פעילות עליזה לילדים במרכז טבעון שכללה מוזיקה, מתנפחים ועוד הפתעות. לצד כל אלה הוקרן לראשונה הסרטון המרגש "להקת פיקוד טבעון",  מחווה לחיילי וחיילות מקרית טבעון.
פעילות לנוער:  הוקמו 2 מתחמי נוער עם פעילות עשירה ומגוונת לצעירים במרכז הנוער (ז'-ט') ובאיגלו (י'-י"ב). היה שמח במיוחד.
פעילות למבוגרים:  אירוע שמח  לציבור המבוגר יותר נערך באולם צוותא וכלל: שירה בציבור, הרקדה, בית קפה נייד ולקינוח סרטון ההצדעה לחיילי הקריה.

ערב עצמאות.jpe

יום העצמאות
"במה בשכונה" - 45 דק' של מופע נייד עם אומני קרקס, בלונים, בועות סבון ופעילות מרהיבה לכל המשפחה בשמונה מוקדים שונים בקריה. התחלנו בשעות הבוקר והמשכנו גם אחר הצהריים, כאשר בסיום כל מופע הוקרן הסרט "להקת פיקוד טבעון" על מסך ענק. בהמשך חולקו גלידות לכל הנוכחים ובסיום ניתן היה להנציח את האירוע על מגנטים שחולקו למשתתפים. היה שמח ומוצלח במיוחד.

ראש המועצה עידו גרינבלום: "בשבוע וחצי האחרונים ערכנו מספר אירועים גדולים ומשמעותיים מאוד ברמה היישובית ובהשתתפות אלפי תושבות ותושבים. נערכו טקסים מכובדים ויצירתיים תוך התמודדות מצוינת עם הנחיות והגבלות מורכבות. כל אלה ועוד הם  סיבה טובה להיות גאים וגאות בפעילות ועשייה שלנו וגם להגיד תודה לכל מי שעשה ופעל מאחורי הקלעים מכלל ארגוני היישוב ובשיתוף פעולה מעורר הערכה. תודה לכל הצוותים ולהנהלות הארגונים: רשת המתנ"סים, ספרייה ומרכז הנצחה, עמותת שלהב"ת וגם למשטרת ישראל, כיבוי והצלה, מד"א, מתנדבי יחידת הג'יפאים,  חברי/ות המועצה המקומית ולצוות עובדות ועובדי המועצה – אני גאה בכם/ן. תודה גדולה מאוד".

מנהלת מרכז ההנצחה ריקה ליכטמן: "גם בשנים כתיקונן, מלאכת ההפקה של טקס יום הזיכרון דורשת משאבים עצומים, פיזיים ונפשיים. השנה, עם חוסר הוודאות שהתלווה אליה המתח היה עצום שבעתיים. אבל ההתגייסות של כולם, ובעיקר של עובדי המועצה, סייעה לנו להפיק טקס שהיה אחד המרגשים אי פעם. אני גאה בתושבי טבעון, ובעיקר בבני הנוער שלה, שלא ויתרו ובאו באלפיהם לכבד את זכר הנופלים ולחבק את המשפחות. בדברים שפרסמתי לפני הטקס כתבתי: האין זה סמלי שהיציאה מ"הריחוק החברתי" מתרחשת דווקא כעת? וכי יש עוד זמן מן הזמנים שבהם אנו נדרשים למעטפת אנושית יותר מהזמן הזה? הטקס השנה הוכיח שכולנו נזקקנו לחיבוק הזה, והוא הגיע בדיוק בזמן."

סמנכ"ל רשת המתנ"סים בקרית טבעון מיה בירמן: "צוות רשת המתנ"סים פעל בשבועיים האחרונים במלוא המרץ על מנת להפיק את שלל האירועים באופן מיטבי, מקצועי ותוך שמירה על הכללים וההנחיות  וזאת למרות המורכבות והעומס ולטובת בריאות התושבים. תודה גדולה לכולם על ההשקעה ועל עשייה פורייה ומבורכת מכל הלב."

עצמאות_21_